flagowce Apple black week

iPhone 12 wzywany do serwisu — Apple ogłasza akcję serwisową

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Apple można lubić lub nie, ale jest to jedna z tych firm, która ewidentnie potrafi przyznać się do błędów. Być może nie do wszystkich, ale jeśli chodzi o szeroko rozumiane akcje serwisowe, to jest to jedyny producent, który podchodzi do tematu na poważnie. Nie inaczej jest tym razem, gdyż kolejni użytkownicy wzywani są na darmową naprawę urządzeń. Problem dotyka połowę najnowszych smartfonów Apple z rodziny iPhone 12, a objawia się po prostu brakiem dźwięku.

Brak dźwięku w iPhone 12? Apple zna problem i zaprasza na darmową naprawę

iOS 14.6

Otóż okazuje się, że głośnik do rozmów w 6,1-calowych iPhone 12 może przestać działać. Apple namierzyło przyczynę problemu i zorganizowało akcję serwisową, w której naprawi wadliwe egzemplarze bez dodatkowych opłat. Tym razem producent nie daje możliwości weryfikacji potencjalnie felernych urządzeń po IMEI. Firma nakreśla, że problem dotyczy wyłącznie modeli iPhone 12 i iPhone 12 Pro, które zostały wyprodukowane pomiędzy październikiem 2020 roku i kwietniem 2021 roku. Tym sposobem użytkownicy iPhone 12 mini i iPhone 12 Pro Max na tę chwilę mogą spać spokojnie. Przy tym Apple dodaje, że niewielki procent urządzeń może spotkać ten problem. Dlatego do serwisu powinny zgłaszać się osoby, które faktycznie spotkała omawiana niedogodność.

Zobacz też: Samsung może zdalnie zablokować telewizor, czyli trochę super, ale trochę nie.

Naturalnie przed wizytą należy się na nią umówić i przygotować backup. Urządzenie wróci po naprawie jako wyczyszczone. Tradycyjnie wszelkie szczegóły znajdziecie na stronie Apple. Swoją drogą korzystaliście już kiedyś z akcji serwisowej giganta z Cupertino? Jak oceniacie takie podejście do napraw?

Źródło: GSM Arena, Apple

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy