ZUK-transparent-screen-phone-prototype (1)

Kojarzycie ZUK? To dość młoda firma na rynku mobilnym, lecz nie przeszkadza jej to w ciągłym zaskakiwaniu. Poznaliśmy już jednego smartfona reprezentującego portfolio producenta, a teraz dowiadujemy się o totalnej niespodziance. Już dawno temu na ekranach kin mogliśmy oglądać futurystyczne gadżety. Wygląda na to, że wkrótce będziemy mogli ich używać. I to właśnie dzięki ZUK – oto telefon z przezroczystym ekranem!

 

Na początku warto wspomnieć o ZUK Z1, czyli niedawno zaprezentowanej słuchawce z 5,5-calowym wyświetlaczem Full HD, Snapdragonem 801 na pokładzie, któremu towarzyszy 3 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci dla użytkownika oraz 13 megapikselowy aparat z optyczną stabilizacją obrazu. Co więcej Z1 posiada baterię o pojemności 4100 mAh, skaner linii papilarnych, USB typu C i kosztuje około… 300 dolarów! Taka oferta to idealny start.

 

Przechodząc jednak do meritum. ZUK właśnie pracuje nad smartfonem, którego wyświetlacz będzie przezroczysty. Już od dawna każdemu producentowi marzyło się stworzenie takiego modelu, lecz nie było okazji, by którykolwiek z nich to marzenie ziścił. Na zdjęciach możemy zobaczyć, jak prototyp od ZUK radzi sobie z zastosowaniem tak innowacyjnej technologii. Ekran jest jasny, bardzo czytelny i nawet świetnie sobie radzi w słońcu tudzież mocnym oświetleniu.

 

Niestety jest to tylko prototyp, więc nie można mówić jeszcze o dacie premiery ani cenie takiego urządzenia. Niemniej wygląda ono dość interesująco i jeśli wszystko pójdzie gładko to być może w przeciągu roku bądź dwóch taki smartfon wyląduje na półkach sklepowych.

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.