Vivo V1 na zdjęciach

Vivo V1 na zdjęciach – oto przyszłość smartfonów producenta

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Vivo jest obecnie w trakcie przygotowań do premiery swojego pierwszego procesora. Nie jest to jednak SoC, a jedynie Image Signal Processor (ISP). Chip, który nosi nazwę kodową Yueying, właśnie wyciekł do sieci. Warto podkreślić, że za przeciekiem stoi Digital Chat Station, który jest jednym z najbardziej wiarygodnych nieoficjalnych źródeł w sieci. Zdradził on także, że pierwszy układ producenta nosi nazwę Vivo V1. Zresztą widać ją także na grafikach prezentujących gotowe procesory.

Vivo V1 na zdjęciach

Vivo V1 na zdjęciach

Obraz pokazuje fizyczny wygląd klastra pełnego układów Vivo V1, wskazując, że masowa produkcja mogła zostać zakończona lub jest nadal w toku. W każdym razie oczekuje się, że procesor ten wkrótce zostanie oficjalnie ogłoszony. Podczas gdy data premiery nie jest jeszcze znana, raporty wskazują, że pierwszy własny chip Vivo może zostać ogłoszony wraz z serią smartfonów Vivo X70 w przyszłym miesiącu. Do tej pory jesteśmy świadomi dwóch znaków towarowych związanych z chipem od firmy — Vivo SoC i Vivo Chip. Kategorie produktów objętych tymi dwoma znakami towarowymi obejmują centralne jednostki przetwarzania, modemy, chipy komputerowe, obwody drukowane i pamięci masowej komputera. W tym przypadku będziemy mieli raczej do czynienia z Vivo Chip.

Zobacz też: HP i Fundacja Media 3.0 chcą przeciwdziałać cyfrowemu wykluczeniu dzieci i młodzieży

Warto zauważyć, że Vivo współpracował z Samsungiem w celu stworzenia własnego układu. Producent stara się jednak w tej kwestii uzyskać jak najwyższą niezależność. Firma planuje powołać zespół składający się z 500 – 600 pracowników mających na celu pracować jedynie nad nowymi układami, a także zainwestować ogromną kwotę w badania i rozwój 5G, sztucznej inteligencji i innych rozwijających się technologii. OPPO, siostrzana firma Vivo, również opracowuje swój własny chip, który ma zostać oficjalnie wydany wraz ze smartfonem Find X4 na początku przyszłego roku. Obie te firmy podążają śladami Xioami, które już wprowadziły na rynek chip ISP o nazwie Surge C1.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy