Brak pracowników w fabrykach procesorów

Coraz więcej zachorowań na COVID-19 w Malezji to zła wiadomość dla wszystkich fanów nowych technologi

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Gwałtowny wzrost liczby przypadków Covid-19 w Malezji może pogłębić globalny niedobór chipów. Wszystko dlatego, że trzej kluczowi dostawcy w tym kraju są poważnie dotknięci rosnącymi wskaźnikami infekcji. Sytuacja może doprowadzić do przedłużenia blokad i zmniejszenia możliwości produkcyjnych w zakładach. Tym samym ceny elektroniki mogą znów pójść w górę, a problemy z brakiem towarów w sklepach mogą się mocniej pogłębić.

Problemy w Malezji z produkcją chipów

Problemy w Malezji z produkcją chipów

Bloomberg donosi, że Infineon Technologies AG, NXP Semiconductors NV i STMicroelectronics NV odczuwają presję związaną ze wzrostem liczby przypadków Covid w Malezji. Stoi za tym wariant Delta, który spowodował, że tygodniowa średnia zachorowań skoczyła z 5 tysięcy w czerwcu do ponad 20 tysięcy przypadków. Oficjalne wytyczne w Malezji mówią, że fabryki muszą zostać zamknięte na okres do dwóch tygodni, jeśli więcej niż trzech pracowników uzyska pozytywny wynik testu na obecność Covid-19. Infineon i STMicroelectronics niedawno zamknęły lub zmniejszyły produkcję w niektórych swoich zakładach z powodu koronawirusa.

Zobacz też: Nie warto czekać na iPhone 13. Lepiej kupić iPhone 12 lub poczekać na 14

W celu złagodzenia szkód dla gospodarki kraju firmy mogły kontynuować działalność z 60% swoich pracowników podczas czerwcowych blokad, a będą mogły wrócić do 100%, gdy ponad 80% pracowników będzie w pełni zaszczepionych. Chociaż Malezja nie ma takiego znaczenia w łańcuchu półprzewodników jak Tajwan czy Korea Południowa, jest ważnym miejscem dla testowania i pakowania układów scalonych. Procesy te są mniej zautomatyzowane niż produkcja wafli i w większym stopniu opierają się na ludzkiej sile roboczej. Elektronika i produkty elektryczne stanowią 39% całkowitego eksportu kraju, zgodnie z danymi Ministerstwa Handlu i Przemysłu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy