Samsung może zdalnie zablokować telewizor – trochę super, trochę nie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Okazuje się, że Samsung może zdalnie zablokować wyprodukowany przez siebie telewizor. Oczywiście pod warunkiem, że ten podłączony będzie do Internetu, ale to i tak dość ciekawe rozwiązanie. Z jednej strony to bat na złodziei, ale z drugiej pojawia się obawa, że jak dojdzie do włamania do systemów producenta, telewizory na świecie przestaną działać.

Samsung – zdalna blokada telewizorów

samsung tv zdalna blokada

Zdalna blokada urządzenia to bardzo użyteczna funkcja, a już na pewno w przypadku smartfonów. Kradzież bądź zgubienie urządzenia może powodować niemałe problemy, więc dobrze mieć taką możliwość. W przypadku telewizorów odpada raczej możliwość ich zgubienia, ale już kradzież jest jak najbardziej prawdopodobna. Kiedy w Republice Południowej Afryki doszło do sporej kradzieży telewizorów Samsunga z magazynu, firma postanowiła podzielić się informacjami o możliwości ich zdalnej blokady.

Jeżeli złodzieje będą próbowali podłączyć telewizor do Internetu, a Samsung zidentyfikuję taką próbę, sprzęt zostanie zablokowany. Urządzenie będzie można odblokować, jeżeli ma się dowód zakupu sprzętu. Jeżeli ten trafi na czarny rynek, to raczej nikt paragonu mieć nie będzie. Taka zdalna blokada telewizorów to jeden z elementów zabezpieczeń, który do tej pory nie był nigdzie specjalnie reklamowany. W końcu potrzeba zdalnej blokady telewizora zdaje się być niepotrzebna, ale dla Samsunga to element zabezpieczeń. I jak widać, dobrze, że został wprowadzony.

Zobacz też: Prawie 2500 stacji 5G od T-Mobile.

Nie jest pewne, czy taki system znajduje się we wszystkich telewizorach marki, które dostępne są na innych rynkach, ale w Afryce to już standard. Taki system mógłby być niebezpieczny, kiedy doszłoby do złamania zabezpieczeń Samsunga i ktoś chciałby zablokować telewizory klientów marki. Trzeba mieć nadzieję, że tak się nigdy nie stanie, ale takiej ewentualności wykluczyć się nie da. Co sądzicie o takiej możliwości zdalnego blokowania telewizorów? Jest potrzebna?

Źródło: Samsung / GizmoChina

Sprawdź najnowsze wpisy