Gear1

Na prezentacji Note’a 5 oraz Galaxy S6 edge+ Samsung pokazał teaser okrągłego smartwatcha o nazwie Gear S2. Oficjalne ujawnienie urządzenia nastąpi w przyszłym miesiącu. Niewiadome jest, czy Gear S2 to ten sam smartwatch, który krążył w mediach pod nazwą kodową Orbis, z obrotową tarczą (prawdopodobnie tak). Póki co, wiadomo, że inteligentny zegarek  wykonany będzie z metalu, a pasek prawdopodobnie z materiału przypominającego gumę. System operacyjny jaki znajdziemy w środku to samsungowy Tizen. Dodatkowo urządzenie będzie również wyposażone w pulsometr i krokomierz i ma być zorientowany na fitness oraz zdrowy tryb życia. Szczegółowa specyfikacja zegarka nadal nie jest znana. Samsung pokazał również pierwsze tarcze smartwacha i ikony menu. Czy te ostatnie nie wyglądają dla Was znajomo?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

gear2

 

Na ostatnich zdjęciach promocyjnych urządzenia zaprezentowane ono jest na rękach kobiet. Pozostaje mieć nadzieję, że znajdą się wersje lepiej wyglądające i nadające się również do noszenia dla Panów.

 

gear3

 

Niestety przecieki nie wskazują, aby smartwatch lub jego inne wersje (o ile takie powstaną) pracowały pod systemem Android Wear (nie licząc Gear Live), a szkoda, bo póki co jest to najlepszy system na smartwatche. Samsung nie wiedzieć czemu, po prostu nie chce wyprodukować zegarka z tym systemem.

 

 

źródło: sammobile, gsmarena

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.