Leaked-internal-Sony-renders-of-the-Xperia-Z4-and-new-UI (2)

Jakiś czas temu wyciekły zdjęcia Sony Xperii Z5 i Z5 Compact (nazwy kodowe S70 i S60) przedstawiające urządzenia wyposażone w skaner linii papilarnych. Problem polegał na tym, że poza zmianą wizualną przycisku blokady, w którym ten skaner był umieszczony, smartfony te wizualnie właściwie w ogóle nie różnią się od Xperii Z3 i Z3 Compact.

Jeżeli jednak uważnie przyjrzymy się najnowszym wyciekom, które rzekomo przedstawiają Sony Xperię Z5+ (nazwa kodowa S70+), która (jak głoszą plotki) ma mieć 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 4K (lub też 2K, tego póki co nie wiadomo) to możliwe, że zauważymy pewne różnice. Jak widać na zdjęciach, Sony prawdopodobnie zastosowało koncepcję, która wyciekła na początku 2015 roku. Jak widać, telefon jest bardziej sześcienny niż dotychczas. Boki nie są owalne, a bardziej kanciaste. Oczywiście przycisk blokady jest prostokątny, a w nim umieszczony został skaner odcisków palców. Plotki głoszą, że urządzenie pojawi się w nowym kolorze „chrome”.

sonyxp

Niewiadomą pozostaje to, czy ten model będzie pokazany wraz z Xperią Z5 i Z5 Compact na targach IFA w Berlinie na początku września czy też później – wcześniejsze plotki głosiły o wypuszczeniu urządzenia na święta lub na początku 2016 roku. Można zadać sobie również pytanie jak bardzo ten design jest odmienny od Omnibalance znanego z dotychczasowych Xperii (niektóre osoby stwierdzą, że design się w ogóle nie zmienił – kwestia wrażeń estetycznych). Możliwe też, że zdjęcie, które wyciekło jest zbyt niewyraźne, aby na tą chwilę cokolwiek oceniać.

źródło: xperiablog, phonearena, esato forum

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.