Koniec Xiaomi Mi

Koniec Xiaomi Mi – producent przemianowuje swoją najpopularniejszą markę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Mi dla Xiaomi jest tym samym co Galaxy dla Samsunga. O ile wprowadzenie tej marki początkowo miało sens i pomagało odróżnić między sobą poszczególne typy produktów producenta, tak teraz stało się ono niejako reliktem przeszłości, jednak dobrze kojarzonym z producentem. Dlatego też trudno sobie wyobrazić, żeby następny flagowiec Koreańczyków nosił nazwę Samsung S22, a nie Samsung Galaxy S22. Podobne odczucia mogą mieć fani chińskiej marki, kiedy jej flagowiec zamiast Xiaomi Mi 12 będzie się nazywał po prostu Xiaomi 12. Różnica jest taka, że ci drudzy będą musieli się do tego przyzwyczaić.

Koniec Xiaomi Mi

Koniec Xiaomi Mi
Żegnaj Mi.

Wszystko zaczęło się od tego, że Xiaomi miało dawniej dwie główne serie smartfonów, od których również odchodziły inne modele: budżetowe Redmi, oraz droższe Mi. Z nich wywodziły się dodatkowo linie Redmi Note i Mi Mix. Jednak od czasu kiedy producent uczynił z Redmi odrębną markę, a wszystkie inne produkty z logo Xiaomi mają przyrostek Mi, to nazewnictwo serii Mi straciło sens. W końcu, od czego miało odróżniać smartfony producenta? I o ile w przypadku Samsunga nazwa Galaxy odróżnia smartfony od innych produktów firmy, tak Xiaomi stosuje Mi w przypadku każdego możliwego sprzętu spod swojego szyldu — i właśnie dlatego producent postanowił się jej pozbyć. Zmiana obejmuje nie tylko smartfony, ale także pozostałe produkty w dziedzinie komputerów, inteligentnego domu i stylu życia. Marka Mi jest martwa, a zastąpi ją po prostu Xiaomi.

Zobacz też: Garett Electronics radzi, na co zwrócić uwagę kupując smartwatch dla dziecka

I Tak naprawdę jest to coś, czego powinniśmy się spodziewać. Xiaomi Mi Mix 4 jest przecież tak nazywany przez media jedynie z rozpędu i przyzwyczajenia. Na każdej oficjalnej grafice smartfon ten widnieje jako Xiaomi Mix 4. Kolejnym flagowcem producenta będzie natomiast Xiaomi 12. Zaś nadchodzącą opaską będzie Xiaomi Band 7. I może bez tego Mi w nazwie wygląda to dość dziwnie, jednak to tylko kwestia przyzwyczajenia. Xiaomi Mi umarło, niech żyje Xiaomi! Ciekawe tylko czy MIUI zostanie zastąpione przez Xiaomi UI?

Aktualizacja:

Xiaomi wydało w tej sprawie następujące oświadczenie:

Począwszy od trzeciego kwartału 2021 roku, seria produktów „Mi” firmy Xiaomi zostanie przemianowana na „Xiaomi”.
Zmiana ta ujednolici naszą globalną markę i zniweluje różnice w postrzeganiu jej oraz produktów.
Wdrożenie tej zmiany we wszystkich regionach może potrwać.  
Wraz z wprowadzeniem nowej tożsamości marki na rynku znajdą się dwie odrębne serie produktów.
Produkty serii Xiaomi reprezentują szczytowe osiągnięcia technologii i oferują użytkownikom najwyższej jakości wrażenia.
Produkty serii Redmi to innowacje w bardziej przystępnej cenie i są skierowane do młodszych odbiorców.

Nazewnictwo serii produktów – Xiaomi i Redmi – zostanie z czasem zastosowane również w naszych produktach ekosystemu oraz IoT.

 Źródło: XDA

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy