sony-tapioca-1

Pojawiły się nieoficjalne informacje na temat nadchodzącego low-endowego smartfona od Sony. Rosyjski portal Mobile-Review zaprezentował zdjęcia oraz spodziewaną specyfikację techniczną urządzenia. Co ciekawe, mimo słabego procesora, telefon pracować ma pod kontrolą Androida 4.0.

Obok premier high-endowego Xperia GX, oraz mid-endowego Xperia SX, Sony prawdopodobnie już wkrótce wypuści również smartfon z najniższej półki. Jego kodowa nazwa brzmi ST21i Tapioca. Czego możemy się spodziewać po ataku Sony na najtańszy segment rynku?

Niestety, procesor, który gościć ma w opisywanej Xperii nie będzie zbyt szybki – jest to wiekowy już układ Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 800 MHz, doskonale znany z takich smartfonów, jak Samsung Galaxy Ace, czy HTC ChaCha. Chip graficzny Adreno 200 również demonem prędkości nie jest, tym bardziej więc dziwi fakt, że na pokładzie znaleźć się ma Android 4.0. Całości dopełni 512 MB pamięci RAM. Jeżeli te spekulacje okażą się prawdziwe, Tapioca będzie dowodem na to, że również smartfony o słabszej specyfikacji są w stanie udźwignąć ICS-a i problemem jest (nie)chęć producentów do aktualizacji, a nie wolny procesor.

sony-tapioca-2
W parze ze słabym układem idzie wyświetlacz o przekątnej zaledwie 3.2 cala i rozdzielczości 480×320. 3-megapikselowy aparat oraz bateria o pojemności 1450 mAH również głowy nie urywają. No cóż, jest to smartfon budżetowy – jego cena wynieść ma 150 euro, a premiera odbyć się może już w czerwcu.

źródła: androidcentral.com, phonearena.com, mobile-review.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.