Nauczyciel Jutr@

Nauczyciel [email protected], czyli konkurs zainspirowany nauką zdalną

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Fundacja Orange zainicjowała konkurs Nauczyciel [email protected], który towarzyszy znanemu od 20 lat konkursowi Nauczyciel Roku Głosu Nauczycielskiego. Wyróżnienie otrzyma pedagożka lub pedagog, który pomimo wyzwań związanych z nauczaniem zdalnym, rozwinął swoje umiejętności cyfrowe z troski o potrzeby uczniów i przyszłość edukacji. Zgłoszenia są przyjmowane do 10 września.

Nauczyciel [email protected] – szczegóły konkursu

Fundacja Orange przygotowała raport Między pasją a zawodem o statusie i rolach nauczycieli i nauczycielek w Polsce 2021. Wynika z niego, że zdaniem 62% pedagogów pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację i prestiż ich pracy. Fundacja pomarańczowego operatora proponuje, by docenić wysiłek nauczycieli.

Nauczyciel [email protected] to dla nas taki, który rozwija swoje kompetencje, żeby lepiej rozumieć potrzeby swoich podopiecznych wychowujących się w cyfrowym świecie. Uwzględnia, że uczniowie dziś potrzebują innego podejścia do edukacji niż ci – 20 lat temu. Ma odwagę uczyć inaczej, a jego wychowankowie mają przestrzeń, by pytać: „dlaczego, po co i jak”. To ktoś, kto być może właśnie w trudach nauki zdalnej zmienił swoje podejście do prowadzenia lekcji i budowania relacji z uczniami i uczennicami – wyjaśnia Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange.

Do konkursu mogą zgłaszać się nauczycielki i nauczyciele czynni zawodowo, pracujący w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych lub w placówkach oświatowych. Kandydatów mogą zgłaszać również inni nauczyciele, dyrektorzy szkół, a także uczniowie i ich rodzice. Termin zgłoszeń upływa 10 września. Jury wybierze zwycięzcę, który otrzyma nagrodę — wizytę studyjną w szkole w Finlandii. Wybrany nauczyciel będzie miał możliwość poznać jeden z najlepiej ocenianych systemów edukacji na świecie i wykorzystać zdobytą wiedzę w swojej pracy po powrocie do kraju.

Czytaj także: Urządzenia MagVOOC i technologie łączności samochodowej — nowości od OPPO

Formularz zgłoszeniowy do konkursu jest dostępny na stronie internetowej. 12 października w Warszawie odbędzie się finałowa gala, na której zostanie wręczone wyróżnienie.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy