Już niedługo na rynek trafi kolejny tablet, tym razem będzie to dzieło koncernu AOC (znanego bardziej, jako producent monitorów komputerowych). Model o nazwie Breeze MW9022 pojawił się niedawno w Federalnej Komisji Łączności (FCC).

Urządzenie zostało wyposażone w 9 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, co jest małym odstępstwem od niezwykle popularnych 7″ i 10″ tabletów. Pod obudową skrywa zaś się jednordzeniowy układ Cortex A8 o taktowaniu 1.2 GHz i 1 GB pamięci RAM. Ilość pamięci wewnętrznej będzie się różnić, zależnie od wersji. Do sklepów ma trafić wariant 8 i 16 GB. Ponadto w tablecie znajdzie się również gniazdko na karty microSD. Użytkownicy będą mogli również korzystać z wbudowanego aparatu o matrycy 5MP oraz z frontowej kamery wideo o rozdzielczości 2MP. Podobnie jak w innych urządzeniach dostępny będzie moduł WiFi i wyjście HDMI. Pozytywną różnicą ma być jednak zastosowany akumulator o pojemności 7000 mAh. Tablet ma pracować pod kontrolą Ice Cream Sandwich.

Cena i dokładna data premiery nie została ujawniona.

Źródło: iliputing.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.