europejski tydzień kodowania 50 dni

Europejski Tydzień Kodowania za mniej niż 50 dni — czego możemy się spodziewać?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Do wydarzenia, jakim jest Europejski Tydzień Kodowania, zostało mniej niż 50 dni. Znamy już pierwsze szczegóły dotyczące tegorocznej edycji, a także wiemy, w jaki sposób można zgłosić swoją inicjatywę, która będzie częścią CodeWeek. Polska ponownie zawalczy o miejsce na podium w klasyfikacji państw z największą liczbą przedsięwzięć związanych z programowaniem.

Europejski Tydzień Kodowania — zostało mniej niż 50 dni

Dziewiąta edycja CodeWeek, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania, potrwa od 9 do 24 października tego roku. Wyjątkowość tego cyklicznego wydarzenia polega na tym, że składa się ono z oddolnych inicjatyw. Zgłaszają je i organizują obywatele europejskich krajów. W ubiegłym roku Polacy przygotowali ponad 20 tysięcy przedsięwzięć w ramach CodeWeek, co stanowiło prawie 1/3 wszystkich europejskich inicjatyw i dało naszemu krajowi pierwsze miejsce na podium.

W Europejski Tydzień Kodowania może zaangażować się każdy. Nieważne, czy jesteście członkami koła programowania w szkole czy profesorami, nauczycielami języka polskiego, właścicielami firm IT, doświadczonymi programistami, czy po prostu entuzjastami nowych technologii – jeśli tylko macie pomysł, jak w przystępny sposób opowiedzieć innym o programowaniu lub zachęcić ich do zorganizowania własnej inicjatywy – działajcie! – zachęca dział Kancelarii Premiera odpowiedzialny za cyfryzację.

Czytaj także: Bruce Willis nawet nie ruszył się z domu – deepfake wkracza do świata reklamy

Forma przedsięwzięcia zorganizowanego w ramach CodeWeek może być dowolna. Warsztaty kodowania na macie lub z robotami, prezentacja multimedialna dotycząca cyberbezpieczeństwa, webquest, turniej łamigłówek logicznych czy webinar — to przykładowe pomysły. Swoją inicjatywę można zgłosić na stronie Europejskiego Tygodnia Kodowania. Nie macie pomysłu lub czasu na wyjście z własną inicjatywą? Możecie po prostu w październiku wziąć udział w przedsięwzięciu organizowanym przez kogoś innego.

źródło: Cyfryzacja KPRM

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy