hulajnogą elektryczną pod tramwaj

Hulajnogą elektryczną prosto pod tramwaj — niech to zdarzenie będzie przestrogą

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

20 lipca w Łodzi doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Mężczyzna poruszający się hulajnogą elektryczną wjechał pod tramwaj. Na szczęście tym razem udało się uniknąć tragedii, ale ta sytuacja powinna być przestrogą dla innych użytkowników dwukołowych pojazdów na prąd.

Hulajnogą elektryczną pod tramwaj — tak to wyglądało

źródło: facebook.com/MPK Łódź

W przestrzeni publicznej coraz częściej mówi się o tym, jak bardzo trzeba uważać na przejściach dla pieszych, przez które przebiegają tory tramwajowe. Pojazdy szynowe ze względu na swoją wagę i osiąganą prędkość mają dłuższą drogę hamowania, niż samochody poruszające się w terenie zabudowanym. Siłą rzeczy nie mogą też ominąć pieszego lub rowerzysty — musiałyby zjechać z torów, co nie jest możliwe.

Do niebezpiecznych zdarzeń na przejściach dla pieszych, przez które przebiegają tory, dochodzi także z użytkownikami hulajnóg elektrycznych. W takich przypadkach uniknąć zderzenia może być jeszcze trudniej. Hulajnogi elektryczne rozwijają całkiem spore (jak na warunki miejskie) prędkości. Osoby, które nimi kierują i wjadą na przejście, nie zawsze mogą po prostu odskoczyć przed nadjeżdżającym pojazdem.

Czytaj także: Prosto pod tramwaj ze wzrokiem w smartfonie — te nagrania dają do myślenia

Spółka MPK Łódź opublikowała na swoim facebookowym profilu nagranie z ubiegłego miesiąca, na którym widać zderzenie tramwaju z hulajnogą elektryczną. Film pochodzi z wideorejestratora umieszczonego w pojeździe szynowym. Ten mężczyzna przeżył. Co więcej, nie doznał obrażeń, bo uciekł z miejsca zdarzenia. Ale nie wszyscy mogą mieć tyle szczęścia — ostrzega łódzkie MPK. Pamiętajcie — hulajnogę elektryczną, podobnie jak rower, najbezpieczniej przeprowadzić po pasach.

zdjęcie główne: facebook.com/MPK Łódź

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy