Google Pixel 5

Google pozbywa się Pixel 5 i Pixel 4A 5G – czystki przed premierą nowego smartfona

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Jeżeli ktoś planował zakup Google Pixel 5 lub Pixel 4A 5G to dobrze, żeby się pośpieszył. Smartfony niedługo bowiem mogą całkowicie zniknąć z rynku, a przynajmniej nie dostaniemy ich na sklepowych półkach. Google stwierdziło bowiem, że nie będzie już produkować nowych modeli tych smartfonów, a to znak, że firma przygotowuje się do premiery Google Pixel 6.

Google Pixel 5 i 4A 5G – koniec życia

Google Pixel 5 koniec

W tym tygodniu Google zrobiło swoim fanom małą niespodziankę, a mianowicie zaprezentowało Pixel 5A 5G. Smartfon pod wieloma względami lepszy, niż poprzednia generacja, a do tego jeszcze tańszy. Niestety, ale sprzęt dostępny będzie tylko na dwóch rynkach – USA oraz Japonii. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Google przestało już interesować się produkcją modelu Pixel 4A 5G. Pojawił się następca, więc to naturalna kolej rzeczy, choć szkoda, że nie każdy będzie miał do niego dostęp. Tak samo w przypadku modelu Pixel 5, na którego następcę jeszcze chwilę poczekamy. Google potwierdziło, że stany magazynowe obu modeli są już na wyczerpaniu i kiedy wszystkie modele się wyprzedadzą, nowych już nie znajdziemy.

Dziwić może to, że Google tak szybko pozbywa się Pixel 5. Smartfon oferował naprawdę sporo interesujących rozwiązań, choć jego wycena w polskich sklepach pozostawiała sporo do życzenia. Sprzęt kosztował w stanach 699 dolarów (około 2700 złotych), a w Polsce prawie 4 tysiące złotych. Nie dziwne, że mało osób decyduje się na zakup urządzenia w ten sposób, a Google nie kwapi się z wprowadzeniem oficjalnej dystrybucji do naszego kraju.

Zobacz też: Microsoft Edge 94 z kolejnymi nowościami.

Najprawdopodobniej Google Pixel 6 także nie trafi do sklepów w Polsce, a jeżeli już to w mocno zawyżonej cenie. Fani oczywiście zamówią sprzęt z zagranicznych sklepów, ale szkoda, że smartfony omijają nasz kraj. W końcu urządzenia od Google mają być tym, co daje z Androida najwięcej „frajdy”.

Źródło: The Verge / Google

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy