Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 11T i Mi 11T Pro coraz bliżej — specyfikacja może zaskoczyć

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Drugie półrocze w pełni, więc topowe marki prezentują lub przygotowują się do prezentacji kolejny smartfonów z najwyższej półki. W przypadku Xiaomi sprowadza się to między innymi do dopisania litery T do aktualnej, flagowej serii. Dlatego czekamy na Xiaomi Mi 11T i Mi 11T Pro, które niekoniecznie pod takimi nazwami, ale niewątpliwie mogą namieszać na rynku. Pierwsze przecieki już są w Sieci, więc poznajemy część specyfikacji poszczególnych reprezentantów, a także cenę najwyżej notowanego modelu. Tym sposobem przejdźmy do konkretów.

Specyfikacja techniczna rodziny Xiaomi Mi 11T w Sieci

xiaomi mi 11t pro specyfikacja cena

Naturalnie design Xiaomi Mi 11T zapewne będzie nawiązywał do pierwowzoru, czyli widocznego powyżej Xiaomi Mi 11. Bazowy model o dziwo nie będzie oferował układu obliczeniowego, jakiego moglibyśmy się spodziewać. O ile dla Mi 11T Pro faktycznie przewidywany jest Snapdragon 888, tak Mi 11T ma być napędzany procesorem od MediaTeka. Prawdopodobnie będzie to Dimensity 1200, a więc jednostką, którą znajdziemy między innymi w udanym OnePlus Nord 2. Pozostała część specyfikacji sprowadza się między innymi do głównego aparatu 64 MPx (ImniVision OV64B, matrycy 8 MPx (IMX355) z obiektywem szerokokątnym i nieokreślonego dokładnie obiektywu telemakro. Wyświetlacz ma pozostać wierny początkowym założeniom serii Mi 11, czyli pojawią się proporcje 20:9 i 120 Hz.

Tymczasem Xiaomi Mi 11 Pro już wiecie, że będzie napędzany jednym z najlepszych układów Qualcomma. Do tego dołóżmy wyświetlacz OLED i 120 Hz. Niestety nie poznaliśmy szczegółów związanych z aparatami, ale za to możemy spodziewać się akumulatora o pojemności 5000 mAh, który naładujemy bardzo szybko. Do gry ma wejść technologia z Mi 10 Ultra, która umożliwi regenerację ogniwa z mocą 120 W. Na koniec przewidywana cena tego modelu, czyli 600 dolarów (~2350 złotych).

Zobacz też: Blik bije rekordy popularności — te dane nie pozostawiają złudzeń.

Brzmi ciekawie? Poniekąd na pewno, choć zapewne wciąż jeszcze będziemy mówić o niespodziankach. Przewidywany termin premiery serii Mi 10T sprowadza się do 23 września, choć naturalnie Xiaomi jeszcze nie przedstawiło żadnych konkretów.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy