Sony Xperia 10 III

Niespodziewana premiera od Sony — Xperia 10 III Lite tylko dla wybranych

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Sony coraz rzadziej przedstawia nowe smartfony. Jednak od czasu do czasu poznajemy niespodziewane nowości i taka właśnie teraz nastała. Sony Xperia 10 III Lite to tego typu premiera, która najprawdopodobniej pozostanie dla nas w formie ciekawostki. Smartfon nie różni się znacząco od pierwowzoru, który pojawił się niedawno na naszym rynku. Tym sposobem nie jest to ogromna strata, choć niektórzy mogą zazdrościć jednego usprawnienia. Niemniej przejdźmy do konkretów.

Sony przedstawia nowy model — premiera Xperia 10 III Lite to nie do końca nowy model

Sony Xperia 10 III

Sony od ostatniej przemiany swojej nomenklatury bardzo rzadko stosuje jakiekolwiek dopiski do nazw swoich smartfonów. Tym sposobem Xperia 10 III ze swoim Lite wyróżnia się na tym polu, ale też zdradza, z czym dokładnie mamy do czynienia. W małej mierze jest to słabsza odmiana Xperii 10 III, ale czemu małej?

sony xperia 10 iii lite specyfikacja premiera

Główna różnica to ograniczenie pamięci na pliki. Zamiast 128 GB użytkownik otrzymuje 64 GB. Ze smartfona znika także wsparcia dla radia FM i… to wszystkie ograniczenia, które potwierdzają dopisek Lite. W zamian pojawia się wsparcie dla eSIM, które niewątpliwie jest tym punktem do zazdroszczenia. Oczywiście nie przez wszystkich, ale jednak.

Zobacz też: Allegro pozwala logować się systemami biometrycznymi.

To właśnie eSIM skłoniło Sony do zbudowania Xperii 10 III Lite. Smartfon na tę chwilę będzie dostępny na wyłączność w Japonii, gdzie coraz większą popularnością cieszą się operatorzy, którzy nie wydają fizycznych kart SIM. Niemniej tytułowy model wciąż oferuje klasyczny slot, więc na swój sposób mamy do czynienia z obsługą Dual SIM. Co sądzicie o takim podejściu Japończyków?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy