Galaxy z fold 3

Lepiej, żebyś nie musiał wymieniać wyświetlacza w Galaxy Z Fold3, choć… jest coraz lepiej

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Najnowsza generacja składanych smartfonów od Samsunga pokazała się w naprawdę dobrym świetle, patrząc na Wasze zainteresowanie i komentarze. Koreańczycy ewidentnie ulepszyli to, co trzeba było ulepszyć i dodali kluczowe rozwiązania dla tej klasy urządzeń. W ten sposób Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3 wyrastają na modele, na których można w pełni polegać. W końcu jedną z najważniejszych nowości jest znacząco poprawiona wytrzymałość. Niemniej nadal nie są to pancerne smartfony, więc możemy mieć potrzebę wymiany wyświetlacza. Czy jest to tania zabawa? Samsung ujawnił już cennik.

Znamy już koszt wymiany wyświetlacza w Galaxy Z Fold3 i Galaxy Z Flip3

Na pokładzie najnowszych składaków Samsunga znajdziemy najmocniejsze aluminium zastosowane w smartfonach Galaxy, najnowsze generacje szkła Gorilla Glass (także na aparatach) oraz certyfikat wodoszczelności. Szczególnie ten ostatni punkt może sugerować, że wszelkie naprawy mogą być droższe, w tym cena wymiany wyświetlacza. Tymczasem jest nieco inaczej, bo z generacji na generację światowy trend pokazuje, że jest taniej. Oczywiście wciąż nie jest tanio, ale zobaczcie, jak to kształtowało się w ramach serii Galaxy Z Fold:

 • Galaxy Fold:
  • wymiana elastycznego ekranu: 600 dolarów (~2350 złotych)
  • wymiana zewnętrznego ekranu: 140 dolarów (~550 złotych)
 • Galaxy Z Fold2:
  • elastyczny ekran: 550 dolarów (~2150 złotych)
  • zewnętrzny ekran: 140 dolarów (~550 złotych)
 • Galaxy Z Fold3:
  • elastyczny ekran: 480 dolarów (~1900 złotych)
  • zewnętrzny ekran: 150 dolarów (~600 złotych)

Nie licząc zewnętrzne ekranu, widać niższe ceny w kontekście większego, elastycznego odpowiednika. Polski oddział Samsunga jeszcze nie ujawnił cen napraw najnowszego reprezentanta. Niemniej spójrzmy na drugiego reprezentanta serii Galaxy Z, a więc Galaxy Z Flip3. W przypadku konieczności naprawy jego elastycznego ekrany będziemy musieli zapłacić 370 dolarów (~1450 złotych). Znacznie większy w tej generacji, zewnętrzny wyświetlacz to koszt 100 dolarów (~400 złotych) w przypadku potrzeby jego wymiany.

Zobacz też: Facebook zablokował tysiące kont — antyszczepionkowcy oberwali.

Oczywiście producent oferuje również swoje ubezpieczenie Samsung Care+, które w ramach miesięcznego abonamentu pozwala zniwelować koszty serwisu lub je znacząco obniżyć.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy