W związku z globalną pandemią ludzie zaczęli bardziej dbać o czystość wszystkiego, aby chronić siebie i swoich bliskich przed niepożądanymi czynnikami mikrobiologicznymi. Teraz, dzięki firmom Verbatim i Microban, nawet nośniki USB będą utrzymywane w czystości dzięki technologii antybakteryjnej. A biorąc pod uwagę jak są wykorzystywane, chociażby na uczelniach to jest to funkcja, która powinna pojawić się już dawno.

Antybakteryjny pendrive Verbatim

Antybakteryjny pendrive Verbatim

Pendrive to popularna metoda przenoszenia danych z jednego urządzenia na drugie, ponieważ jest prosta, niedroga i skuteczna. Są również przenośne, co wiąże się z potencjalnymi problemami higienicznymi, ponieważ przechodzą z rąk do rąk, przenosząc drobnoustroje, jeśli nie są dezynfekowane. Szczególnie jeśli trafią do uczelnianego punktu xero, w którym przez rękę pracownika przechodzą dziennie setki urządzeń z różnych rąk. I owszem, przed COVID-19 to nie uchroni, ale z powodu pandemii drobnoustroje przecież nie wzięły sobie chorobowego.

Zobacz też: Vivo Y21 oficjalnie. Duża bateria i duża cena

Aby rozwiązać ten problem, firma Verbatim nawiązała współpracę z firmą Microban, która koncentruje się na opracowywaniu produktów do zastosowań antybakteryjnych, kontroli zapachów oraz sanityzacji/dezynfekcji. Dzięki zintegrowaniu technologii Microban z obudową pendrive firmy Verbatim rozwój mikroorganizmów jest ograniczony poprzez zakłócanie istotnych procesów życiowych i funkcji biologicznych, które umożliwiają rozmnażanie i reprodukcję, bez interakcji ze strony użytkownika. Prościej mówiąc, powierzchnia takiego nośnika jest bardzo nieprzyjazna rozwojowi bakterii. Co więcej, technologii Microban nie można usunąć, chroniąc napęd USB przez cały okres jego użytkowania. Niestety, nie wiadomo czy teraz każdy pendrive Verbatim będzie antybakteryjny, czy technologia ta trafi tylko do pojedynczych modeli.

Źródło: TechSpot