Mi Band 6 NFC zaprezentowany

Wkrótce zapłacimy opaską Xiaomi za zakupy? Mi Band 6 NFC zmierza do Europy

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kiedy już raczej wszyscy fani Xiaomi z naszego regionu pogodzili się z myślą, że nie prędko zapłacimy za zakupy opaską tej firmy, stała się rzecz niespodziewana. Okazuje się bowiem, że Xiaomi może przygotowywać się do europejskiej premiery Mi Band 6 NFC. I informacja ta nie wynika z żadnych przecieków lub plotek. Otóż w tej wersji urządzenie zostało certyfikowane we Włoszech. Oznacza to, że z dużą dozą prawdopodobieństwa nie będziemy musieli czekać do kolejnej generacji opaski na kolejną szansę otrzymania płatności.

Xiaomi Mi Band 6 NFC w Europie

Xiaomi Mi Band 6 NFC w Europie

Seria Mi Band 6 została wydana w marcu 2021 roku w Chinach, a żaden rynek zagraniczny nie miał wersji NFC od tego czasu. Jednak jest to na tyle istotna zmiana, że nie zdziwiłbym się gdyby ktoś wymienił opaskę tylko z tego powodu. Zwłaszcza jeśli sam ma smartfona bez tej technologii. Włoska certyfikacja najprawdopodobniej wskazuje, że Mi Band 6 NFC wkrótce trafi na rynki europejskie. Oczywiście najprawdopodobniej zacznie się to od Włoch, jednak szybko może się rozejść także po innych krajach Unii Europejskiej.

Zobacz też: To się nazywa wstrząsająca wiadomość – trylogia Quake trafiła do Xbox Game Pass

No dobrze, ale co z płatnościami? W końcu samo NFC to zdecydowanie za mało, żeby płacić zbliżeniowo. Otóż Xiaomi w zeszłym roku rozpoczęło współpracę z MasterCard. Tym samym możliwe jest podpięcie tej karty do opaski. Nie jest to rozwiązanie idealne — zwłaszcza dla osób z kartą Visa — jednak rozwiązuje to kwestie konieczności powiązania opaski z Google Pay lub innym systemem zewnętrznym. Warto tu dodać, że nie jest to pierwsza opaska z płatnościami NFC poza Chinami. Xiaomi Mi Band 4 NFC trafiła w zeszłym roku do Rosji i… tylko do Rosji. Jednak obecność w kraju Wspólnoty budzi nadzieje na premierę urządzenia także i u nas.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy