James webb bez kamery

Teleskop Jamesa Webba właśnie wystartował… z grafiką promocyjną

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

NASA opublikowała swój najnowszy plakat i jest to prawdopodobnie najbardziej oszałamiające dzieło sztuki, jakie agencja kosmiczna wydała do tej pory. Grafika, którą każdy może pobrać i wydrukować, jest inspirowany Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba. Jego start jest planowany jeszcze w tym roku — chociaż to samo można było powiedzieć przez ostatnie kilkanaście lat… Nowa grafika dołącza do istniejących plakatów NASA, w tym tych dotyczących podróży kosmicznych i nie tylko.

Plakat teleskopu Jamesa Webba

Plakat teleskopu Jamesa Webba

Teleskop Jamesa Webba jest projektem z licznymi opóźnieniami, co sprawia, że jego start budzi wielkie emocje wśród fanów astronomii. Zwłaszcza w świetle tego, że teleskop Hubble`a zaczyna się powoli sypać. Teleskop Webba będzie rozmieszczony w przestrzeni kosmicznej podobnie jak Hubble, ale będzie posiadał znacznie bardziej zaawansowane funkcje, oferując około 100 razy większą moc niż jego starszy brat. NASA chwali się, że Teleskop Jamesa Webba jest technologicznym cudem, który będzie w stanie zebrać światło z tak daleka, jak tylko pozwalają na to prawa fizyki. Astronomowie są podekscytowani możliwością wykorzystania nowego kosmicznego teleskopu do badania galaktyk, które uformowały się tuż po Wielkim Wybuchu.

Zobacz też: LG gram 2w1 14’’ teraz dostępny z… darmowym projektorem

W przeciwieństwie do większości teleskopów Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba będzie w stanie zajrzeć przez chmury pyłu kosmicznego dzięki swoim możliwościom do obserwacji w podczerwieni. Ze względu na swoją ogromną moc, teleskop ten będzie również w stanie szukać śladów pary wodnej, zwiększając możliwości NASA w zakresie poszukiwania i badania egzoplanet podobnych do Ziemi. Wróćmy jednak do plakatu. Ten można pobrać w formie PDF-a, który waży 34 MB. .

Źródło: NASA

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy