Pośrednik Dark Web aresztowany

Haker zwraca skradzione pieniądze i dostaje szanse na uczciwy zarobek

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

W zeszłym tygodniu haker, który ukradł ponad 600 milionów dolarów w różnych kryptowalutach, zaczął zwracać skradzione pieniądze. Do przeprowadzenia ataku wykorzystał on słabość w platformie Poly Network wielu blockchainów, aby dokonać kradzieży. Co ciekawe w kilka dni po ataku zwrócił on prawie połowę skradzionych środków i zapowiedział, że odda całość — i ku uldze swoich ofiar słowa dotrzymał.

Haker oddaje skradzione pieniądze i dostaje prace

Haker oddaje skradzione pieniądze i dostaje prace

W tym tygodniu prawie wszystkie kryptowaluty skradzione z Poly Network zostały zwrócone. Wtedy też firma dokonała jedynej logicznej decyzji: Zamiast oddać złodzieja, którego Poly Network określa mianem Mr. White Hat, w ręce władz, firma zatrudniła go jako swojego głównego doradcę ds. bezpieczeństwa i wyznaczyła mu premię w wysokości 500 tysięcy dolarów za znalezienie każdej niebezpiecznej luki. Firma przy tym stwierdziła, że utrzymywała stały kontakt z hakerem, gdy ten zwracał kryptowaluty. W jego trakcie wyraził on obawy dotyczące bezpieczeństwa i ogólnej strategii rozwoju platformy. Firma była pod wystarczającym wrażeniem jego umiejętności, że zaoferowała mu stanowisko wyższego szczebla w swoich strukturach.

Zobacz też: Promocja Samsunga: kupujesz tablet Galaxy S7 FE, klawiaturę dostajesz gratis

Liczymy również na to, że więcej ekspertów, takich jak Mr. White Hat, będzie zaangażowanych w przyszły rozwój Poly Network, ponieważ wierzymy, że dzielimy wizję zbudowania bezpiecznego i solidnego systemu rozproszonego. Ponadto, aby rozszerzyć nasze podziękowania i zachęcić Mr. White Hat do dalszego przyczyniania się do postępu bezpieczeństwa w świecie blockchain wraz z Poly Network, serdecznie zapraszamy go do bycia Głównym Doradcą ds. Bezpieczeństwa Poly Network.

— Podała firma w oświadczeniu.

Zatrudnienie hakerów, którzy dokonali ataku na daną firmę, jest dość powszechnym zjawiskiem. W końcu kto lepiej znajdzie luki w zabezpieczeniach, niż ktoś, kto już raz to zrobił?

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy