Aktualizacja Samsunga Galaxy Note do Androida 4.0 rozpoczęta!

Rafał Kaczor 2012-05-10

Galaxy-Note-ICS

Po wejściu na rynek Samsunga Galaxy Note dużo osób postulowało, że sprzęt nie pokazał jeszcze wszystkiego na co go stać, a to za sprawą zainstalowanego na nim systemu operacyjnego. Piękny ekran i rysik zdaniem bardzo szerokiego grona odbiorców nie lśniły pełnym blaskiem, wobec braku najnowszego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Sukces urządzenie i tak odniosło, ale każdy z niecierpliwością oczekiwał na ICS dla Note.

Jednak po okresie narzekań i wielkiego oczekiwania, wreszcie nadszedł ten dzień. Samsung rozpoczął właśnie rozprowadzanie aktualizacji dla Galaxy Note metodą „over the air”, czyli bezprzewodowo. Nową wersję systemu można także uzyskać dzięki programowi Samsung Kies, dostępnemu dla komputerów PC.

note-ics-prompt

Pierwszeństwo w dostępie do aktualizacji mają wersje niebrandowane. Powiadomienia o update zanotowali już użytkownicy urządzenia w Niemczech.

Wersją systemu wykorzystaną przez Samsunga jest ICS 4.0.3, zatem nie ta najnowsza, oznaczona jako 4.0.4. Dodatkowo w pakiecie użytkownicy N7000 dostaną wiele bloatware bardzo przydatnych aplikacji od producenta, oraz przydatną nakładkę TouchWizz.

Czy bardzo tęskniliście za smakiem Lodowej Kanapki dla Samsunga Galaxy Note?

źródło: gsmarena • PaFell

  Przesiadając się z chińskiego repacka 4.0.3 na oficjalnego ics-a nie odczułem poprawy (bo było już dobrze).
  No tak, jest 1 widget więcej i chodzi NFS

 • PiotRRek

  No muszę przyznać, że czekam wręcz z utęsknieniem… Ostatnio była aktualizacja, ale wersji 2.3.6, która zapewniła większą integrację telefonu z google+. Przed chwilką sprawdziłem i nie mam jeszcze możliwości aktualizacji do wersji 4. Jestem ciekaw jak nowa wersja będzie się spisywać na tym sprzęcie.

 • Martin

  Wreszcie coś ruszyło. Ciekawe kiedy zacznie się aktualizacja niebrandowanych tel w Polsce. ktoś może już dostał ICS?

 • Daniel

  Póki co w moim niebrandowanym Note z polskiej dystrybucji aktualizacji nie ma 🙂

 • takaszi

  Hm… no to czekamy.
  Jak na razie ICS ns SII z dawnej Ery nie wyszedł (sprawdzałem wczoraj). Ci którzy go zainstalowali jakoś się nie zachwycają 9 o różnych problemach można poczytać tu i tam). Może tu będzie lepiej.

  • maslak2012

   ale gdzie sprawdziłeś jak w telefonie to nie pokaże ci aktualizacji musisz podłączyć go do kompa i odpalić kiesa i dopiero on ci „powie” ze jest dostępna aktualizacjia przynajmniej ja tak miałem

   • takaszi

    KIESem sprawdzałem, 4 na SGS II nie ma jeszcze, przynajmniej dla dawnej ERY.x