pl_tpad7070_2

 

Wygląda na to, że tabletowy boom w sieciach handlowych zapoczątkowany jakiś czas temu przez „Biedronkę” jeszcze przez pewien okres będzie podtrzymywany przy życiu poprzez oferty kolejnych sklepów, które nie chcą być „do tyłu” z tym trendem. Jedynym pewnikiem przy takich wyprzedażach jest niska cena, bowiem funkcjonalność tabletów z marketu bywa najczęściej dość niskich lotów.

W gronie asortymentu sieci Polo Market pojawił się właśnie tablet produkcji firmy TraktPAD-7070. I o ile jakiś czas temu pomyślałem, że już nigdy w specyfikacji tabletu nie będę musiał umieszczać ekranu oporowego, to wychodzi na to, że ten pogląd będę zmuszony szybko zrewidować.

traktpad7070-polomarket

Tak – urządzenie to posiada 7-calowy, rezystancyjny wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli z rysikiem, jednordzeniowy procesor VIA8650 1 GHz, 256 MB RAM oraz Androida 2.3 Gingerbread. Co ciekawe – producent zapewnia o obsłudze 2-punktowego multitouch, co jest dość zaskakujące. Wiadomo już też, że tablet ten ICS nie ujrzy nigdy. W poczet innych funkcjonalności urządzenia wchodzą również 2 lub 4 GB pamięci ROM, slot microSD, przednia kamera i port USB z trybem USB OTG. Oferta ważna jest do dnia 15 maja bieżącego roku. Koszt urządzenia to 259 PLN.

Jak w swoich newsach staram się decyzji o zakupie nie sugerować, tak w tym przypadku nie mogę się powstrzymać. Według mnie Traka kupować nie warto, bowiem w niewiele wyższej cenie otrzymać możemy przynajmniej 512 MB RAM, Androida 4.0 oraz, co najważniejsze, ekran pojemnościowy.

A Wy jak patrzycie na ofertę Polo Market?

Źródło: polomarket

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.