Play NOW TV BOX otrzymał nowy interfejs. Zmiana ma na celu poprawić szybkość działania urządzenia oraz zwiększyć wygodę użytkowników. Początkowo skorzystają nowi klienci. Fioletowy operator zapowiada jednak, że do końca roku wszyscy użytkownicy Play NOW TV będą mogli cieszyć się dekoderem TV BOX z nowym interfejsem.

Nowy interfejs Play NOW TV BOX

Nowy interfejs Play NOW TV

Po zmianach ekran startowy pełni rolę multimedialnego centrum, które łączy tradycyjną telewizję z serwisami VOD. Znajdziemy na nim treści z aplikacji domyślnie dostępnych na TV BOX (np. Netflix, YouTube i Amazon Prime Video) oraz z tych, które użytkownik sam pobrał. Nowe oprogramowanie sprawia, że TV Box zapamiętuje ostatnio oglądany kanał lub używaną aplikację. Po ponownym uruchomieniu urządzenia automatycznie odtwarza dane treści. Z poziomu odtwarzacza, jak i przycisku na pilocie jest dostępny rozbudowany przewodnik po kanałach (EPG). Nowa rozpiska zawiera nie tylko tytuł i godziny transmisji, ale również bardziej rozbudowane informacje.

Kolejna zmiana to nowy układ odtwarzacza. Posiada on trójwymiarową nawigację i umożliwia łatwe przewinięcie wideo. Inne możliwości to podgląd osi czasu, zmiana programu, wybór sezonu i odcinka serialu, a także wybór poszczególnych opcji odtwarzania. Za pomocą przycisku na pilocie można też łatwo ukryć odtwarzacz, aby nie zasłaniał nam emitowanych treści.

Czytaj także: Hisense partnerem Paris Saint-Germain i z nowym wyróżnieniem dla swojego telewizora 4K

Możliwość nagrywania materiałów, dostęp do programów nawet do 7 dni wstecz, opcja ustawiania przypomnień o ulubionej pozycji, możliwość konfiguracji i oglądania kanałów DVBT/DVBC, wyszukiwanie głosowe, wypożyczalnia — te dotychczas dostępne funkcje nadal będą oferowane użytkownikom TV Box.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.