lenovo-vibe-z2-Pro

Design to kwestia gustu, jednak jeśli chodzi o telefony Motoroli, nie grzeszyły one urodą. Nawet po przejęciu tej firmy przez Lenovo nic w zasadzie się nie zmieniło i wygląda na to, że nie zmieni, ponieważ firma opublikowała komunikat na ten temat, który można przeczytać poniżej:

 

 „Będzie bardziej proste, zoptymalizowane portfolio produktów, z mniejszą ilością, ale bardziej wyraźnie zróżnicowanych modeli. Szybszy, chudszy model biznesowy pozwoli lepiej wykorzystywać globalne siły sprzedaży Lenovo i przyspieszy działania w zakresie efektywności, które już zachodzą w globalnym łańcuchu dostaw. Lenovo Motorola Business Group będzie kontynuować ogólną działalność mobilną, jednak teraz przy projektowaniu, opracowywaniu i wytwarzaniu produktów będzie polegać na Motoroli”.

 

Lenovo twierdzi ponadto, że będzie polegało na Motoroli w kwestii designu i produkcji ich własnych smartfonów pod marką Lenovo. Dodatkowo, firma uważa, że Motorola wróci do rentowności w najbliższych dwóch do trzech kwartałów, w czym ma pomóc zauważalne zwiększenie dostaw tabletów o 3,8% do 2,5 mln sztuk. Z 5,8% udziałem w rynku tabletów Lenovo jest numerem trzy na świecie i udało się jej wykraść swój udział w rynku od dwóch producentów będących na pierwszym i drugim miejscu.

 

Szkoda, ponieważ Lenovo wizualnie produkuje lepsze i ładniejsze smartfony od Motoroli. Wystarczy spojrzeć na Lenovo Vibe Z2 Pro i porównać z nowymi Moto G czy też Moto X.

 

 

źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.