realme Book zaprezentowany

realme Book zaprezentowany — to pierwszy laptop od tego producenta

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Dziś miała miejsce globalna premiera laptopa realme Book – to pierwszy tego typu sprzęt zaprezentowany przez realme. Chiński producent jest znany głównie ze smartfonów, jednak teraz firma chce stworzyć pełniejszy ekosystem urządzeń, w czym realme Book ma pomóc. Sprawdźmy, co oferuje i ile kosztuje ten laptop.

realme Book zaprezentowany — oto jego specyfikacja i ceny

Pierwszy laptop od realme posiada metalową obudowę o grubości 14,9 mm. Urządzenie waży 1,38 kg i występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: szarej oraz niebieskiej. Ekran w realme Book ma przekątną 14″. To panel IPS Full Vision 2k o rozdzielczości 2160 × 1440 pikseli. Jego maksymalna jasność to 400 nitów, a format 3:2 ma pozwolić na wyświetlenie większej ilości informacji, niż w przypadku klasycznego formatu 16:9.

Jeśli chodzi o procesor, to realme Book posiada układ Intel Core 11. generacji, w zależności od wybranego wariantu i3 lub i5. Za chłodzenie odpowiada dwuwentylatorowy układ Storm Cooling System. Laptop posiada 16 GB dwukanałowej pamięci RAM (LPDDR4x) oraz dysk SSD o pojemności do 512 GB. Maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu to 11 godzin, a sprzęt naładujemy z wykorzystaniem technologii 65 W Super-Fast Charge.

Laptop realme Book ma podświetlaną klawiaturę o skoku 1,3 mm oraz czytnik linii papilarnych w przycisku zasilania. Preinstalowanym systemem jest Windows 10. Urządzenie ma funkcję PC Connect do synchronizacji telefonu z laptopem. realme Book został wyposażony w głośniki stereo firmy HARMAN ze wsparcie dla DTS HD. Ma również dwa mikrofony z redukcją szumów. Jeśli chodzi o gniazda, to urządzenie posiada po jednym porcie USB-C i USB-A, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a w przypadku wariantów i procesorem Intel Core i5 także port Thunderbolt 4 / USB4.

Czytaj także: Globalna premiera realme GT Master Edition oraz realme GT Explorer już za nami

Ceny laptopa realme Book są następujące:

  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 256 GB – 749 USD
  • realme Book, Intel Core i3, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 799 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 8 GB RAM, SSD 512 GB – 969 USD
  • realme Book, Intel Core i5, 16 GB RAM, SSD 512 GB – 999 USD

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy