IKEA dostawcą energii elektrycznej

IKEA jako elektrownia – firma zamierza sprzedawać czystą energię

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

IKEA nie tylko sprzedaje coraz więcej elektroniki — wkrótce rozpocznie także sprzedaż energii elektryczną. Tą jednak będzie można kupić jedynie pod warunkiem, że mieszkamy w odpowiednim kraju. Electrek donosi, że IKEA ujawniła plany sprzedaży czystej energii do szwedzkich domów poprzez usługę subskrypcji Strömma. Płacąc jeszcze niepodaną opłatę, otrzyma się certyfikowaną energię elektryczną pochodzącą z energii słonecznej lub wiatrowej, której zużycie będzie można śledzić za pomocą aplikacji mobilnej.

IKEA dostawcą energii elektrycznej

IKEA dostawcą energii elektrycznej

Gigant z branży wyposażenia wnętrz nie powiedział, czy rozszerzy sprzedaż czystej energii na inne kraje, choć ma nadzieję, że do 2025 roku pozwoli ludziom korzystać i generować energię odnawialną na wszystkich rynkach Grupy Ingka. To jednak może wynikać z tego, że firma już teraz sprzedaje panele słoneczne. IKEI nie są obce działania proekologiczne. Gigant przestał już sprzedawać lampy inne niż LED, a wkrótce zrezygnuje z baterii alkalicznych, które nie nadają się do ponownego ładowania. Planuje nawet przekształcić szwedzkie miasto w zrównoważoną społeczność. Nie ma wątpliwości, że to pomoże poprawić wizerunek IKEA w oczach opinii publicznej. Może to rozwiać obawy dotyczące wpływu sieci sklepów na środowisko, ponieważ służy jako czyste źródło energii.

Zobacz też: Kolejne gry w Xbox Game Pass na sierpień 2021 – 9 nowych tytułów

To jednak wciąż znaczący ruch i nie zdziwilibyśmy się, gdyby inne większe sklepy poszły w ich ślady. To nie jest tylko dobry pomysł, który może zmniejszyć emisję — sprzedaż nadmiaru czystej energii może zwrócić koszty i zwiększyć zyski. Zwłaszcza że IKEA chwali się ekologią, a nie cenami energii. Natomiast do budowy elektrowni nadadzą się wszystkie wadliwe, chociaż działające panele, których firma siłą rzeczy musi mieć sporo na stanie.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy