Intel Arc wypada słabo w pierwszych testach

Intel zdradza wygląd swojej nowej karty graficznej za pomocą tysiąca dronów

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o nadchodzących kartach graficznych Intel Arc Alchemist, które będą pierwszymi tego typu układami dedykowanymi graczom. Niebiescy pochwalili się kilkoma szczegółami na temat pierwszego z układów, ale nie zdradzili nic na temat wydajności, ani wyglądu. Chociaż teraz poznaliśmy ten drugi, a przynajmniej jego zarys. Otóż na Twitterze pojawił się minutowy filmik pokazujący procesor graficzny z dwoma wentylatorami.

Intel Arc na 1000 dronach

Zwykle firmy wysyłają zdjęcia, lub grafiki koncepcyjne swoich produktów. Jednak bądźmy szczerzy: nie robi to zbyt dużego wrażenia, zwłaszcza jeśli sprzęt nie wyróżnia się zbytnio swoim wyglądem. Intel postanowił więc zaszaleć. Zarys nadchodzącej karty graficznej został zaprezentowany za pomocą tysiąca świecących dronów. Oprócz niego firma zaprezentowała cały spektakl z logo Intel Xe i laptopem. Aby dodać całości dynamizmu, pokaz był nagrywany przez jeszcze jednego drona.

Zobacz też: Warkocz komety i asteroidy – oto, jak powstaje niezwykłe zjawisko

Wygląda na to, że Intel nie chce przesadzić z chłodzeniem Arc Alchemist. W zależności od konfiguracji GPU, dwa wentylatory powinny wystarczyć, jednak już mogą się pojawić niezbyt przyjemne temperatury, zwłaszcza w ciaśniejszych i gorzej wentylowanych obudowach. Może się też okazać, że drony po prostu rysowały na niebie typowy obraz karty graficznej i rzeczywista konstrukcja będzie zupełnie inna. Trzeba jednak przyznać, że prezentacja w tym stylu to naprawdę świetny pomysł działu marketingu firmy. Tak naprawdę nie zdradza ona praktycznie nic, a mimo to o pokazie jest naprawdę głośno.

Źródło: Tomshardware

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy