Google Tensor miał trafić do Pixel 5?

Niespodziewana premiera od Google – Pixel 5a 5G ma przed Wami kilka niespodzianek

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pixel 5A 5G już od dłuższego czasu wzbudzał wiele kontrowersji. Krążyły nawet plotki o porzuceniu prac nad tym smartfonem. Google dość szybko się jednak do nich odniosło, oznajmiając, że prace trwają. Nie poznaliśmy jednak żadnych konkretów. Aż do dziś, kiedy to amerykański gigant zaskoczył nas niespodziewaną premierą tego smartfona. Jednak prezentacja z zaskoczenia i obsługa sieci 5G nie jest jedyną rzeczą, która nas zaskoczy w najnowszym tańszym Pixelu.

Pixel 5a 5G premiera i specyfikacja

Pixel 5a 5G premiera i specyfikacja

Google Pixel 5A 5G różni się pod wieloma względami od modelu 4A 5G. I tak dostajemy większy ekran, pojemniejszą baterię oraz wodo- i pyłoszczeność wedle normy i IP67. Dodatkowo pomimo ulepszeń, Pixel 5A 5G będzie na start o 50 dolarów tańszy, niż Pixel 4A 5G w dniu swojej premiery. Tym samym nowy smartfon został wyceniony na 449 dolarów i będzie w sprzedaży w USA i Japonii od 26 sierpnia. Niestety, nie wiadomo kiedy trafi na pozostałe rynki.

Zobacz też: Laptop prawie tysiąc taniej i inne promocje od Huawei na początek roku szkolnego

Przyjrzyjmy się jednak jego specyfikacji.  Pixel 5A 5g został wyposażony w 6,34-calowy ekran OLED z rozdzielczości FHD + i odświeżaniu 60 Hz. Jego sercem jest Qualcomm Snapdragon 765G, który przynosi wsparcie dla sub-6GHz 5G. Procesor jest sparowany z 6 GB pamięci operacyjnej. Za przechowywanie danych odpowiada natomiast 128 GB pamięci masowej. Tylny panel mieści podwójny zestaw aparatów składający się z 12,2-megapikselowej jednostki głównej i 16-megapikselowego szerokokątnego aparatu. Z przodu znajdziemy 8-megapikselowy obiektyw znajdujący się w otworze ekranu. Na tylnym panelu znajduje się również fizyczny skaner linii papilarnych do odblokowywania telefonu. Jeśli zaś chodzi o baterię, to ta ma pojemność 4680 mAh i można ją ładować z mocą do 18 W. Pixel 5A 5G działa na najnowszym systemie Android 11 i ma zagwarantowane trzy lata aktualizacji systemu operacyjnego i wsparcia poprawek bezpieczeństwa.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy