ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Złota Xperia M5 na pierwszych zdjęciach oraz test aparatu

Autor: Adrian Smorąg Kategoria: Newsy

Xperia M5 to pierwszy od dłuższego czasu smartfon Sony, który otrzymał nowy moduł aparatu. 21.5 megapikselowy aparat Exmor RS wyposażony został w hybrydowy autofokus, którego czas reakcji wynosi jedynie 0,25 sekundy. Hybrydowy autofokus to połączenie dwóch autofokusów: tradycyjnego, bazującego na kontraście i nowocześniejszego, opartego na detekcji fazy. Połączenie pozwoliło przyspieszyć jego działanie. Poniżej prezentujemy przeprowadzone przez dziennikarzy na Tajwanie pierwsze testy nowego aparatu, które pokazują, że hybrydowy autofokus sprawdza się w praktyce i nie jest tylko kolejnym pomysłem marketingu.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5qU0jj6JlGc[/youtube]

Nowy aparat porównano także z wyposażonym w tradycyjny AF aparatem htc One M9+:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q3CG65ZxVXc[/youtube]

Wart odnotowania jest nie tylko aparat w nowej Xperii M5, a także specyfikacja: 64-bitowy procesor MediaTek Helio X10 (2.0 GHz, 8 rdzeni), 3GB pamięci RAM, bateria 2600 mAh, 5″ ekran FullHD oraz przedni aparat 13 MPx, wodoszczelność i obsługa kart microSD, która zbliża M5 do topowej serii Z tego japońskiego producenta. Przewidywana cena oscyluje na poziomie 1500 złotych.

ePrice_Xperia-M5-Gold_2-640x440
mobile01_Xperia-M5_2-640x480

Zaprezentowaną kilka dni temu Xperię M5 jak dotąd mogliśmy oglądać tylko w kolorze białym i czarnym. Dziś pojawiły się pierwsze zdjęcia modelu M5 w kolorze złotym. Naszym zdaniem to ta wersja prezentuje się najlepiej. Zdecydowalibyście się na zakup złotej Xperii czy jednak wybieracie tradycyjnie czarną lub białą?

Źródło:Xperiablog.net

Sprawdź najnowsze wpisy