Android

Smartfony z Androidem będzie można obsługiwać za pomocą… mimiki twarzy

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Wraz z czwartą betą Androida 12 ukazała się nowa wersja Android Accessibility Suite, czyli aplikacji ułatwiającej korzystanie ze smartfona osobom niepełnosprawnym. Najnowsza aktualizacja wprowadza możliwość obsługi urządzenia za pomocą… mimiki twarzy. Brzmi to naprawdę nieźle, ale czy działa równie dobrze? O tym już niedługo będzie mógł się przekonać każdy posiadacz smartfona z Androidem.

Obsługa smartfona z Androidem za pomocą mimiki twarzy

Android obsługa smartfona za pomocą mimiki twarzy

Aplikacja Android Accessibility Suite, lub jak kto woli – Pakiet ułatwień dostępu na Androida – staje się coraz lepsza. Najnowsza wersja wprowadza możliwość obsługi smartfona za pomocą mimiki twarzy, choć Google ostrzega, że nowa funkcja może nadmiernie drenować baterię. Ulepszona aplikacja nie jest jeszcze dostępna w Google Play, ale wszyscy chętni mogą ją bez problemu wgrać z innego źródła (np. APKMirror).

Zobacz także: Laptop prawie tysiąc taniej i inne promocje od Huawei na początek roku szkolnego

Opracowany przez Google system obsługuje różne elementy mowy twarzy takie jak m.in. uniesienia brwi, uśmiech, otwarcie ust, spojrzenie w górę, dół lub na lewo albo prawo. Do każdego gestu można przypisać konkretne czynności, a jakby tego było mało – w aplikacji znajduje się opcja pozwalająca wybrać „wrażliwość” oprogramowania, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko przypadkowych interakcji. Nie da się ukryć, że nowa aplikacja Android Accessibility Suite jest czymś, co z pewnością doceni wiele osób niepełnosprawnych, a także tych, które po prostu chciałyby obsługiwać swój smartfon bezdotykowo. Ciężko powiedzieć, kiedy aktualizacja zostanie udostępniona w Google Play, choć wiele wskazuje na to, że doczekamy się jej przy okazji oficjalnej premiery finalnej wersji Androida 12. Mówiąc prościej: nie powinniśmy czekać zbyt długo.

Źródło: The Verge

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy