HAMMER MyPhone VoLTE

Telefony HAMMER i myPhone z obsługą VoLTE u operatorów

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma mPTech poinformowała, że jej telefony HAMMER oraz myPhone dostępne u operatorów Orange oraz T-Mobile wspierają VoLTE. Urządzenia zakupione wcześniej również będą obsługiwać tę technologię, ale po zainstalowaniu stosownej aktualizacji.

HAMMER i myPhone z obsługą VoLTE

HAMMER MyPhone VoLTE

VoLTE, czyli Voice over LTE sprawia, że połączenie telefoniczne odbywa się za pośrednictwem sieci 4G LTE, a nie 3G lub 2G. Efekty to lepsza jakość dźwięku, zwiększony zasięg i możliwość przesyłania danych podczas prowadzenia rozmowy. Kiedy nie korzystamy z VoLTE, to w trakcie rozmowy telefon przełącza się na 3G lub 2G. Dane nie mogą być wtedy rozdzielane i np. przychodzące SMS-y dotrą do nas dopiero wtedy, gdy się rozłączymy.

Technologię VoLTE wspiera wiele urządzeń mobilnych. Firma mPTech zaznacza jednak, że dopiero wspólna praca producenta i operatora umożliwia końcowemu odbiorcy realne korzystanie z możliwości tej usługi. Proces certyfikowania pod kątem VoLTE jest trudny i czasochłonny. Gwarantuje on jednak operatorom, że urządzenia jakie polecają klientom w ramach swoich ofert zapewnią im najwyższą jakość połączeń, dźwięku i nie będą miały problemu ze znajdowaniem zasięgu sieci komórkowej. Urządzenia marek myPhone oraz HAMMER przeszły takie testy u czołowych polskich operatorów — mówi Sylwester Tarawski – Key Account Manager ds. Operatorów GSM z mPTech.

Czytaj także: Polska cena Motorola Moto G60S – smartfon nie uderzy zbyt mocno po kieszeni

VoLTE wspierają wszystkie modele HAMMER i myPhone dostępne w Orange i T-Mobile. Usługę będzie można aktywować też na wcześniej zakupionych urządzeniach po zainstalowaniu aktualizacji.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy