Po co QuadHD? Możliwe, że Sony od razu przeskoczy na UltraHD (4K) w Xperii Z5

Newsy

CLow-zOWsAAJCe5

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Praktycznie każdy z nas ma jedno zdanie na temat rozdzielczości w smartfonach. FullHD jest jak najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Niestety, producenci tego nie rozumieją i muszą się prześciga. Firmy, które zaspały, a chcą się wyróżnić, będą celowały jeszcze wyżej. Tak też może zrobić Sony.

 

Xperia Z5 jest już tuż za rogiem. Japończycy już zapowiedzieli swoją konferencję na targach IFA w Berlinie i 2 stycznia być może będziemy świadkiem oficjalnej światowej prezentacji kolejnego flagowego smartfonu firmy. Wiemy, że pojawi się również wersja Compact i domyślamy się, że Sony zdecyduje się na rozdzielczość FullHD prezentowaną przez wyświetlacz o przekątnej mniejszej niż 5 cali. W takim razie co z pierwowzorem, a więc właśnie Xperią Z5? Dotychczas Japończycy sztywno wybierali FullHD i chwaliliśmy ich za to. Jedynie odmiana Xperia Z4v prezentuje obraz w QuadHD.

 

UAProf

 

Jak możecie ujrzeć powyżej, UAProf pokazuje model Sony o oznaczeniu przeznaczonym dla Xperii Z5, którego wyświetlacz posiada rozdzielczość… UltraHD, a więc 4K. Nie wydaje nam się, aby Sony zaszalało z rozmiarem ekranu i ten z pewnością nie przekroczy 5,5-cala.

 

W takim razie albo Japończycy oszaleli albo – miejmy nadzieję – mamy do czynienia z innym urządzeniem, chociażby tabletem. Mimo wszystko, niedługo ten dzień nastanie i w smartfonach normą będą rozdzielczości 4K – znacie jakieś racjonalne wyjaśnienie stosowania takich wyświetlaczy?

 

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x