TikTok to niewątpliwie fenomen ostatnich lat social mediów. Firma po kilku podejściach błyskawicznie rozrosła się na całym świecie. Dlatego nie ma się, czemu dziwić, że inne portale społecznościowe zapragnęły tego samego. W końcu jeśli coś ma branie, to trzeba to skopiować, prawda? Tak pomyślało już wielu gigantów na czele z Twitterem, a teraz na swój sposób dołącza do nich Reddit, czyli portal, gdzie bardziej kultywuje się tekst, aniżeli krótkie filmy. Niemniej właściciele są świadomi, że takie podejście nie jest dobre na dłuższą metę.

Co robi TikTok na Reddit? Okazuje się, że to nowa funkcja

reddit tiktok filmy

Reddit nie skopiował bezpośrednio TikToka, ale na pewno nietrudno mówić o inspiracji. Jak sami możecie zobaczyć, układ interfejsu jest bardzo zbliżony do pierwowzoru. Jednak Reddit pozwala w pełni przewijać nagrania i nie ogranicza się do długości. Firma pozwala w taki sposób przeglądać wszystkie nagrania udostępnione w śledzonych przez nas kategoriach, choć jest pewna niespodzianka. Otóż okazuje się, że od czasu do czasu aplikacja poleci nam nagranie z subreddita, którego niekoniecznie musimy znać. Na tę chwilę autorzy nie komentują, jak działa ich algorytm, choć niewątpliwie cel jest prosty. Zachęcenie do poznania kolejnych sekcji portalu.

Zobacz też: Xiaomi umie w marketing — posiadaczce Mi 1 dostaną od firmy… zwrot kosztów.

Należy się spodziewać, że Reddit będzie stale rozwijał się w zakresie wideo. Świadczy o tym nie tylko potrzeba rynku, ale między innymi sam fakt, że firma przejęła pod koniec zeszłego roku Dubsmash, który był uważany za jednego z kluczowych rywali TikToka. Dlatego to zapewne początek przygody Reddita z filmami.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.