Asus ROG Phone 5

ASUS ROG Phone 5S w drodze z trzema, kluczowymi nowościami

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Jeśli szukamy smartfona dla graczy, to niewątpliwie ASUS jest jednym z kluczowych wyborów. Seria ROG Phone rok w rok udowadnia, że jest jedną z najciekawszych. Podobnie tradycją stają się udoskonalane modele w drugiej połowie roku. W ramach poprzedniej generacji poznaliśmy ROG Phone 3, a następnie ROG Phone 3, który także był nazywany Strix Edition. Wiele wskazuje na to, że nie inaczej będzie w tym roku, bo do ROG Phone 5 już lada moment może dołączyć ROG Phone 5S, który dołoży kilka ciekawych nowości.

ASUS ROG Phone 5S to niekoniecznie nowy model, a ulepszona wersja pierwowzoru

Asus ROG Phone 5

Oczywiście nie powinniśmy liczyć na kolejne rewolucje. ASUS celowo nie zmienia cyfry, a dodaje literę, żeby zaznaczyć, że nie jest to kompletnie nowy model, a jedynie jego ulepszona wersja. ROG Phone 5S względem ROG Phone 5 mają wyróżniać tak naprawdę trzy główne nowości. Pierwszą z nich jest Snapdragon 888+, czyli naturalne ulepszenie względem Snapdragona 888. Druga nowość to obsługa częstotliwości odświeżania obrazu w 90 Hz. Dotychczas wyświetlacz ROG Phone 5 pozwalał dynamicznie dobierać ten parametr w zakresie 60, 120 lub 144 Hz. Na koniec firma umożliwi wprowadzenie wirtualnej pamięci operacyjnej o dodatkowe 6 GB. Oznacza to, że modele z 12 GB RAM będą mogły wykorzystać 18 GB przestrzeni. Z racji, że jest to rozwiązanie typowo związane z oprogramowaniem, to niewykluczone, że trafi również do znanego nam już ROG Phone 5.

Zobacz też: Microsoft dostarczy świetne aplikacje na smartfony Samsunga.

Według plotek nie będziemy musieli długo czekać na ROG Phone 5S. ASUS prawdopodobnie już jutro pokaże ulepszonego smartfona dla graczy. Dlatego miejcie oczy szeroko otwarte, choć zapewne początkowo dostępność będzie ograniczona na rynki azjatyckie.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy