Toyota Supra z Lego

Jeżdżący, pełnowymiarowy samochód z klocków LEGO – taki zestaw musiałby kosztować fortunę

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Toyota Supra jest obecna na rynku od dziesięcioleci. Aby uczcić jej 35. rocznicę, Toyota Gazoo Racing nawiązała współpracę z LEGO, aby stworzyć pełnowymiarowy model tego kultowego auta. Rezultatem jest niezwykle szczegółowa reprodukcja sportowego samochodu Toyoty zbudowana z 480 tysięcy klocków. I tak, można nią jeździć.

Toyota Supra z LEGO

Jedynymi elementami pojazdu, które nie zostały wykonane z klocków, są koła i opony, fotel kierowcy, kierownica i oznakowanie zewnętrzne. Wszystkie te elementy wydają się pochodzić bezpośrednio z samochodu sportowego Toyoty. Podczas gdy fotel kierowcy jest prawdziwym fotelem z Supry, fotel pasażera jest zrobiony z klocków LEGO. No ale kto powiedział, że pasażer ma mieć wygodę w trakcie jazdy? Dodatkowo ma on klockowe reflektory i światła do jazdy dziennej.

Zobacz też: Blokada trybu incognito w Chrome ochroni już otwarte karty

No dobrze, do listy nieklockowych elementów należy dopisać jeszcze silnik elektryczny i akumulatorów. Z drugiej jednak strony niektóre zestawy LEGO mają silniki i akumulatory. Może więc można naciągnąć nieco definicję tak, aby silnik uznać również za klockowy? Warto podkreślić, że LEGO ma długą historię budowania pełnowymiarowych reprodukcji fajnych samochodów i w przeszłości stworzyło pełnowymiarowe konstrukcje z McLarenem, Lamborghini i Bugatti Jednak żaden z tych pojazdów nie był w stanie poruszać się o własnych siłach. Nie ma jednak raczej co liczyć na to, że taki zestaw trafi do sprzedaży, a szkoda. Z drugiej strony ciekawe, czy klocki trzymają się na klej? W końcu rozpadnięcie się takiego zestawu nie byłoby raczej wskazane.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy