HTC na nowo zaprezentuje One M9? Tym razem z MediaTekiem

Łukasz Pająk Newsy 2015-08-12

one m9 gold

Źle się dzieje w państwie… tajwańskim? Oczywiście chodzi o HTC i ich sytuację finansową spowodowaną kiepską sprzedażą tegorocznego flagowego modelu. Firma już próbowała wielu rozwiązań, wszystkie związane z odmianą One M9, a teraz okazuje się, że… przyszła kolejna na następną wersję.

W jednym ze sklepów internetowych, ePrice, pojawił się tajemniczy model HTC, który jest po prostu kolejną odmianą flagowego One M9. Czym się różni? Nie będę przypominał całej specyfikacji tegorocznego smartfonu z najwyższej półki toteż podam tylko zmiany. Zamiast nieprzychylnie określanego Snapdragona 810 pojawi się MediaTek, ale nie zostało określone który dokładnie. Najprawdopodobniej będzie to albo 8-rdzeniowy Helio X10 lub 10-rdzeniowy Helio X20. Czy będzie to zmiana na lepsze? Nie sądzę. Głównym problemem One M9 jest aparat, który w porównaniu do tegorocznej konkurencji robi kiepskie zdjęcia i kręci jeszcze słabsze filmy. Zmiana z przegrzewającego się i ograniczonego Snapdragona 810 niewiele zmieni. Mimo wszystko doświadczenia z MediaTekiem są już coraz lepsze – firma ostatnio wypada lepiej od Qualcomma.

W takim razie czy Wy, jako konsumenci, uważacie, że powyższa zmiana naprawdę będzie w stanie polepszyć sytuację HTC?

źródło: GSMArena.com • piwko

  HTC ma problem w postaci kiepskiego marketingu ( w zasadzie to w cale go nie mają ).
  Generalnie, zawsze uważałem że były i są to urządzenia godne zainteresowania.
  Ale jak to się ma sprzedawać, gdy idziesz do pierwszego lepszego sklepu RTV/AGD i widzisz tylko Sony, Samsung i LG, a gdzieniegdzie Apple?
  To jest moim zdaniem główny problem, bo gdyby Tajwańczycy mieli dobry marketing to nawet pomimo wysokiej ceny i kilku wad M9 sprzedawałby się dobrze.
  Żaden smartfon nie jest idealny a gdy ma dobrą reklamę to sprzedaje się wyśmienicie.

 • Mister_Magister

  Mając dobrego snapa wrzucają mediateka. Samobójstwo. Powinni wypuścić coś taniego a dobrego

  • Arek P

   Dobrego snapa? Znaczy 810?

   • Mister_Magister

    lepsze to niż mediatek xD

    • asdad

     Argumenty chłopcze.

 • Sephiroth

  Nic nie polepszy ich sytuacji, pozdrawiam cieplutko.

 • Problem m9 nie był procesor tylko nudny design oraz beznadziejny aparat, mało tego cena na starcie kosmiczna na tle lepszych flagowców, kiedyś HTC było jak Apple, a teraz jest tylko obiektem westchnień i refleksji jak tak w krótkim czasie można spieprzyć markę, prawie jak nokia 🙂

  • Arek P

   Design jest stary owszem ale mimo wszystko robi robotę. Dla samego wyglądu bym kupił m9 gdyby nie ten nieszczęsny aparat.

   • nieszczęsny aparat to jeszcze nic, najbardziej nieszczęsna jest cena tego czegośx