Przeciwnicy 5G akcja plakatowa

Przeciwnicy 5G „odkryli”, co zrobić, by ta sieć zniknęła. Ale o czymś zapomnieli

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Przeciwnicy 5G mają kolejny pomysł na walkę z siecią nowej generacji — to akcja plakatowa, która zniechęci ludzi do kupowania smartfonów obsługujących wspomnianą technologię. Środowisko przeciwników 5G twierdzi, że ta sieć zniknie, kiedy skończy się na nią popyt. Ludzie ci zapominają jednak o pewnym istotnym fakcie.

Przeciwnicy 5G i ich akcja plakatowa

Dziś na facebookowej grupie zrzeszającej przeciwników 5G z Polski (prawdopodobnie największej tego typu, mającej prawie 30 tysięcy członków) pojawiło się ogłoszenie o akcji plakatowej. Koniecznie rozwieszajcie po okolicy poniższy plakat. Możecie go także drukować na papierze A2 na transparenty i brać na protesty — pisze jego autor, jedna z najaktywniejszych osób ze wspomnianej społeczności. Jak nie będzie popytu na 5G, to nie będzie również 5G! – twierdzi. Na powyższej grafice możecie zobaczyć, jak wyglądają te plakaty.

Post szybko zyskał aprobatę wśród innych członków grupy. Przeciwnicy 5G w swojej teorii o popycie zapomnieli jednak, że wspomnianą technologię obsługuje coraz więcej smartfonów. Na początku sieć nowej generacji była zarezerwowana dla najdroższych telefonów na rynku, dziś coraz częściej obsługują ją urządzenia za ok. 1000 zł. Patrząc na popularyzację poprzednich standardów (np. LTE), można domniemywać, że tylko kwestią czasu jest, aż praktycznie każdy nowy telefon na rynku będzie obsługiwał 5G.

Czytaj także: Nowa wiadomość na poczcie głosowej? Uwaga, ten SMS to oszustwo

W pewnym momencie z używania jakichkolwiek smartfonów będą więc musieli zrezygnować najbardziej zagorzali przeciwnicy nowego standardu. To będzie dla nich poważna próba. Pamiętamy jeszcze, jak przeciwnicy 5G w Kraśniku protestowali ze smartfonami w rękach, bo nagrywali całą akcję. Na co dzień sprzeciwiają się rozbudowie infrastruktury telekomunikacyjnej i nowoczesnym urządzeniom, ale sami ciągle z nich korzystają, by nagłaśniać swoje działania.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy