Mając smartfon z Androidem możemy korzystać z licznych gadżetów, które ułatwiają korzystanie z niego. Nie dziwi zatem fakt, że niektórzy producenci postanowili stworzyć również zegarki współpracujące z systemem z zielonym robotem (jak choćby Sony wypuszczając na rynek Android SmartWatch). W tekście przedstawię jednak ciekawą konkurencję dla urządzenia stworzonego przez japońskiego producenta.

Pebble Watch (bo taką nazwę przyjął projekt) został ogłoszony zegarkiem XXI wieku. Urządzenie wyposażono w wyświetlacz wykorzystujący papier elektroniczny (o rozdzielczości 168×144 pikseli) oraz akcelerometr i kilka przycisków funkcyjnych. Jedno ładowanie zegarka ma wystarczyć na tydzień pracy. Urządzenie ma współpracować ze smartfonami wyposażonymi w system Android lub iOS za pomocą Bluetooth. Za jego pomocą będziemy mogli przeczytać SMS-y, przeglądać kalendarz, prognozę pogody czy dowiedzieć się, kto dzwoni nie wyciągając telefonu z kieszeni. Zegarek ma być dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czerwonym i czarnym za około 150 dolarów. Warto również wspomnieć, że projekt ten zdobył olbrzymie wsparcie finansowe za pomocą Kickstartera (obecnie jest to ponad 10 milionów dolarów).

Podoba Wam się taki zegarek czy wolicie klasyczne rozwiązania?

Źródło: kickstarter.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.