Blokada trybu incognito w Chrome

Blokada trybu incognito w Chrome ochroni już otwarte karty

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Tryb incognito to jeden z najbardziej podstawowych mechanizmów ochrony prywatności oferowanych obecnie przez przeglądarki internetowe. Ten po prostu upewnia się, że nie pozostawiamy po danej sesji śladów na samej przeglądarce. Ta ochrona jest jednak bezcelowa, jeśli mamy uruchomione karty incognito w tle i ktoś weźmie do ręki naszego smartfona. Właśnie dlatego Google pracuje nad mechanizmem ponownego uwierzytelniania, który już wkrótce trafi do Chrome na Androida.

Blokada trybu incognito w Chrome

Blokada trybu incognito

 Portal Chrome Story donosi o nowej fladze w Chrome dla Androida w wersji rozwojowej Canary, która dodaje nową funkcję. Po włączeniu flagi i ponownym uruchomieniu Chrome pojawia się nowe ustawienie w ustawieniach prywatności i bezpieczeństwa przeglądarki, które pozwala włączyć lub wyłączyć ponowne uwierzytelnianie. Dzięki niemu, aby wejść w kartę incognito, należy odblokować przeglądarkę za pomocą PIN-u, wzoru, odcisku palca lub skanu twarzy. Warto podkreślić, że funkcja ta już od jakiegoś czasu jest dostępna w Chrome na iOS.

Zobacz też: Czwartkowa aktualizacja biblioteki HBO GO. Niespodzianka dla fanów Ricka i Morty’ego!

Obecność w wersji Canary oznacza, że będzie trzeba jeszcze dość długo czekać, niż funkcjonalność ta trafi do stabilnego wydania przeglądarki. Na pewno jednak zwiększy ona bezpieczeństwo w przypadku kiedy mamy do czynienia z dość wścibskimi osobami, które nie potrafią uszanować naszej prywatności. Chociaż z drugiej strony najlepszym rozwiązaniem byłoby po prostu unikanie tak toksycznych osób, chociaż nie zawsze jest to możliwe.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy