Samsung wprowadzając Galaxy Note namieszał trochę na rynku. Czytając w sieci opinie, większość osób zastanawiała się, jaki jest sens tworzenia urządzenia z ekranem 5 calowym, które ciężko zaklasyfikować do grupy smartfonów i tabletów. Początkowe obawy o niezbyt komfortowe obsługiwanie telefonu kciukiem, odeszły jednak w niepamięć, bo jak się okazało użytkownicy poszukiwali urządzenia będącego mini tabletem. Wyrazem tego jest sprzedać ponad 5 milionów sztuk Note’a.

Nie dziwi zatem fakt, że również pozostali producenci postanowili ugryźć kawałek z tortu upieczonego przez Samsunga. Na targach MWC został zaprezentowany LG Optimus Vu o rozdzielczości 1024×768 pikseli i proporcjach ekranu 4:3, ale dość nieciekawy wygląd urządzenia nie przyniósł mu popularności (które jest obecne tylko na koreańskim rynku). Dlatego też lukę postanowili wykorzystać dwaj producenci smartfonów: ZTE i HTC.

Lv Quianhao, prezes strategii ZTE zapowiedział, że do końca roku do sprzedaży trafi mini tablet, mający być konkurencją dla Note’a. Niestety nie zostały podane żadne konkretne informacje i będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość zanim poznamy szczegóły. Do sieci wyciekło podobno prototypowe zdjęcie urządzenia:

Więcej informacji natomiast zostało opublikowanych przez HTC. Urządzenie, które ma wydać tajwański koncern ma posiadać standardowo 5 calowy ekran, ale o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z matrycą RGB (a nie PenTile). Tabletofon ma posiadać czterordzeniowy procesor, grafikę opartą na układzie Adreno 320 i nakładkę Sense UI 5.0 oraz rysik Scribe.

Ciekawe jak na te rewelacje zareaguje Samsung i czy zaskoczy nas pozytywnie wprowadzając nową wersję Galaxy Note.

źródło: gizbot.com; fot. ZTE: theverge.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.