Plus eSIM

Plus uruchamia eSIM dla wszystkich klientów — jak otrzymać wirtualną kartę?

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Dosłownie kilkanaście minut temu Plus ogłosił nowości dla swoich klientów — najważniejsza z nich to udostępnienie usługi eSIM w najbliższych dniach. Z wirtualnej karty będą mogli korzystać przedsiębiorcy i osoby indywidualne. Jeśli ktoś już posiada standardową kartę SIM, może ją wymienić na wirtualną.

eSIM debiutuje w sieci Plus

Żeby rozpocząć korzystanie z wirtualnej karty SIM w Plusie, wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od operatora. Karta eSIM zostanie pobrana przez internet i zapisana w pamięci smartfona w postaci specjalnego profilu. Plus wprowadza eSIM zgodnie ze specyfikacją GSMA.

Z wirtualnej karty SIM będą mogli korzystać klienci biznesowi oraz indywidualni, ci z abonamentem, jak i użytkownicy ofert na kartę. Plus udostępni chętnym osobom kartę eSIM już przy zakupie danej oferty. Co jednak z osobami, które już od jakiegoś czasu korzystają z usług Plusa i posiadają klasyczną kartę SIM? Tej grupie klientów operator proponuje wymianę w salonie lub przez stronę internetową. Pierwsze 5 wymian karty eSIM w każdym okresie rozliczeniowym jest bezpłatne.

Smartfony dostępne w portfolio Plusa, na których będzie można korzystać z eSIM, to Samsung Galaxy S21 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G, Samsung Galaxy Note20, Samsung Galaxy Z Flip, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy Z Fold 2 5G, Huawei P40, a także Huawei P40 PRO. Operator już zapowiedział, że pracuje nad udostępnieniem klientom możliwości korzystania z eSIM na smartwatchach.

Czytaj także: Dwie aktualizacje Windows 10 do pobrania. Naprawiają poważne błędy

Kolejna nowość w Plusie to możliwość podpisywania umów w salonach w formie elektronicznej. Klient składa podpis na tablecie, a umowa jest mu przesyłana mailem. Bezpieczeństwo zapewni kwalifikowana pieczęć oraz kwalifikowany znak czasu, zgodne z europejskim rozporządzeniem eIDAS — twierdzi operator. Dzięki takiej formie podpisywania dokumentów można zaoszczędzić papier, co jest korzystne dla środowiska. Póki co opisywane rozwiązanie jest dostępne w wybranych salonach Plusa, ale od września ma się pojawić we wszystkich. Kolejny krok to wprowadzenie usługi dla klientów Polsat Box.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy