Sense 7 nie dla HTC One M8 – poczekajmy na Androida M, do przyszłego roku

Newsy

Sense 7

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pamiętacie czasy Windows Mobile? Tego topornego, biznesowego i niekoniecznie przyjaznego dla użytkownika systemu? Wtedy HTC stworzyło coś, co z kolei sprawiło, że mobilne oprogramowanie Microsoftu odżyło. Tajwańczycy wymyślili nakładkę Sense odmieniającą Windows Mobile, ale jak ona wygląda dzisiaj?

 

Razem z One M9 doczekaliśmy się siódmego wydania środowiska graficznego od HTC, które wprowadziło kilka ciekawych zmian. Tym samym użytkownicy zeszłorocznego flagowego, tajwańskiego smartfonu byli pewni, że lada moment otrzymają tę nakładkę. Rzeczywistość okazała się okrutna, gdyż do dzisiaj – pomimo aktualizacji do Androida 5.0 Lollipop – One M8 wykorzystuje Sense UI w wersji oznaczonej numerem 6. Teraz przynajmniej wiemy kiedy zostanie wprowadzona nowa nakładka na starsze urządzenie. Jak obwieścił wiceprezydent HTC, Mo Versi, Sense 7 pojawi się na One M8, ale razem z Androidem M. Co to w praktyce oznacza? Najpierw nowa wersja mobilnego oprogramowania Google trafi na tegoroczny, flagowy model, a poprzedni w następnej kolejności, a więc tak naprawdę może to wypaść dopiero w przyszłym roku.

 

Nie jest to powód do pochwały, a pamiętajmy, że w tym roku Tajwańczycy spóźnili się z aktualizacją One M8 do Lollipopa, więc równie dobrze ta sytuacja może się powtórzyć i w przypadku Androida M. Jakie są Wasze odczucia, co do wsparcia HTC?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x