Czy koreański producent chce wykorzystać fakt, że nie zdołaliśmy jeszcze odetchnąć po premierze Galaxy S3? Takie pytanie zadałem sobie w pierwszej chwili. Oczywiście chodzi o TAB 2 10.1, który choć początkowo zakładano tylko 2, miał pojawić się z 4-rdzeniowym procesorem. Dziś jednak w zagranicznym sklepie ze sprzętem elektronicznym pojawiła się oferta przedsprzedażowa nowego tabletu Samsunga, która rozwiała wszelkie wątpliwości: będzie on dwurdzeniowy.

Niewątpliwie jest to ogromnym zaskoczeniem, ponieważ informacje z różnych źródeł mówiły jasno o zastosowaniu 4-rdzeniowca. Co więcej, postawa Samsunga dziwi. Zwłaszcza, że pierwszy TAB 10.1 również pracował na dwóch rdzeniach.

Office Depot proponuje nowe urządzenie w dość atrakcyjnej cenie 399$, w wersji wyposażonej jedynie w Wi-Fi oraz 16GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia kartą pamięci. Oczywiście tablet ma działać pod systemem Android 4.0.

Szczerze jestem zawiedziony, w podcastach poruszaliśmy temat procesorów w tabletach i doszliśmy do jednoznacznej konkluzji, że w tych drugich są one dużo bardziej potrzebne. Pozostaje czekać, czy informacje o quad-core w Samsung Galaxy Note 10.1 okażą się prawdziwe i właśnie tu ujrzymy po raz pierwszy 4 rdzenie w tablecie koreańskiego producenta.

 

Źródło:
Pocketnow.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Grzegorz Kaczmarek