T-Mobile 3000 stacji 5G

T-Mobile rozbudowuje swoją sieć 5G – łącznie składa się na nią ponad 2100 stacji

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

T-Mobile wciąż rozbudowuje swoją sieć 5G – magentowy operator twierdzi, że ma już ponad 2100 stacji bazowych obsługujących ten standard sieci. Tylko w ostatnich dniach 5G zostało uruchomione przez T-Mobile na 160 stacjach.

2100 stacji bazowych z 5G w T-Mobile

T-Mobile 2100 stacji 5G

Niektóre spośród nowo uruchomionych stacji służą zagęszczaniu zasięgu w miastach, w których 5G było dostępne już wcześniej. Dotyczy to głównie takich miast jak Białystok, Kielce, Lublin, Łódź, Poznań Radom, Rzeszów czy Tarnów.

Na liście miejscowości, w których w ostatnich dniach T-Mobile uruchomił technologię 5G lub rozwinął zasięg tej sieci, można znaleźć również inne miejscowości. Wśród nich są Biała Podlaska, Bielsko, Bobrowniki, Ciechanów, Dębica, Limanowa, Olkusz, Oświęcim, Mława, Myślenice, Racibórz, Radomsko, Ropczyce, Skawina, Szczyrk, Wisła i kilkanaście innych.

Pod koniec lipca pisaliśmy o kolejnych miastach w zasięgu 5G od T-Mobile. Magentowy operator chwalił się wtedy, że z nowego standardu mogą korzystać osoby przebywające w takich miastach, jak Toruń, Bydgoszcz, Lublin, Radom, Białystok, Tarnów, Olsztyn, Chełm czy Nowy Sącz. Na liście znalazły się również miejscowości turystyczne: Zakopane, Koszalin, Puck i Ełk.

Czytaj także: Zostań testerem aplikacji mObywatel – wymagania nie są zbyt duże

Jeśli jesteście ciekawi, czy 5G jest w waszym mieście, możecie to sprawdzić w prosty sposób. Szczegóły znajdziecie w podlinkowanym tekście. Co ważne, dotyczy to nie tylko zasięgu T-Mobile, ale również innych operatorów.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy