mObywatel testowanie

Zostań testerem aplikacji mObywatel – wymagania nie są zbyt duże

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Można zostać testerem aplikacji mObywatel, ale oczywiście, żeby tak się stało, trzeba spełnić kilka warunków. Te na szczęście nie są specjalnie trudne do spełniania, ale to nie oznacza, że każdy chętny przystąpi do procesu testowania. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, więc tutaj może zadecydować po prostu odrobina szczęścia.

Tester aplikacji mObywatel – co trzeba zrobić?

mObywatel testowanie

Co trzeba zrobić, by dostać się do programu testowego aplikacji mObywatel? Przede wszystkim trzeba posiadać smartfon z Androidem (wersja 7.0 lub wyższa) lub z iOS (wersja 13.0 lub wyższa). Do tego oczywiście należy mieć Profil Zaufany oraz wypełnić specjalny formularz, który znajdziecie na stronie GOV. W takim formularzu podajemy nasz adres e-mail, rodzaj smartfona oraz sposób autoryzacji, którym się posługujemy. Do tego akceptujemy regulamin i to w zasadzie wszystko. Zarejestrować trzeba się do 16 sierpnia, a informację o tym, czy udało się zakwalifikować do testów, otrzyma się 20 sierpnia. Same testy mają zacząć się dzień później i trwać do 1 września.

Stale pracujemy nad tym, aby nasza aplikacja mObywatel była jeszcze lepsza. Dodajemy nowe funkcjonalności i usługi, ale przede wszystkim wsłuchujemy się w głosy naszych użytkowników. To oni są dla nas najważniejsi. Przygotowujemy kolejne zmiany. Zanim je wdrożymy, chcemy poznać opinie użytkowników. Zapraszamy do testów.

Minister Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera.

Zobacz też: Nowa retro konsola na horyzoncie – oto The A500 Mini.

Testerów będzie tylko setka, więc dużo zależy tutaj nie tylko od szczęścia, ale także od zainteresowania tematem. Uczestnik testów dostanie później specjalny certyfikat. Takie testy sprawią, że będzie korzystało się z nowych funkcjonalności aplikacji jeszcze przed wszystkimi. Od testerów będzie wymagało się kilku rzeczy:

  • aktywnego i rzetelnego udziału w testach
  • przeprowadzenia testu zgodnie z przesłaną instrukcją
  • udziału we wszystkich testach, które będą przeprowadzone w tym roku (zakładamy, że będą to 2-3 testy)
  • przesłania własnych spostrzeżeń, wniosków, uwag

Źródło: GOV.pl

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy