Witcher school

Wiedźminem może zostać każdy – Witcher School z kolejnymi wydarzeniami

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Witcher School to bardzo ciekawa inicjatywa dla tych, którzy szukają nowych przygód. Dzięki Szkole Wiedźminów każdy może poczuć się jak bohater książek Andrzeja Sapkowskiego lub gry CD Projekt RED. Co więcej, oficjalnym partnerem Witcher School jest właśnie developer odpowiedzialny za popularną grę.

Witcher School

Witcher School przeszkoliło już ponad dwa tysiące wiedźminów, a teraz pojawiły się terminy na kolejne spotkania. Czym w ogóle jest Witcher School? Jak piszą na swojej stronie internetowej pomysłodawcy, to „larp dla dorosłych, inspirowany serią gier The Witcher oraz książkami Andrzeja Sapkowskiego.” Mówimy więc o pełnoprawnej przygodzie w świecie, który wzorowany jest na prozie i grze jednocześnie. Spotkania organizowane są cyklicznie, a adepci mogą uczyć się tam łucznictwa, szermierki czy alchemii. Wyjazdy do Szkoły Wiedźminów trwają kilka dni, a organizatorzy zapewniają podczas nich praktycznie wszystko, czego potrzeba. Oto, co otrzymamy, jeżeli zdecydujemy się na wzięcie udziału w jednym z wyjazdów, który odbędzie się pod koniec września tego roku:

  • trzy noclegi na Zamku Moszna
  • pełne wyżywienie, składające się ze śniadań, obiadu oraz kolacji
  • podstawowy kostium adepta wiedźmińskiego (do zwrotu po zakończeniu gry, z możliwością wykupu)
  • specjalnie przygotowane zajęcia, w trakcie których zdobędziesz realne umiejętności, takie jak: szermierka, sztuka przetrwania, medytacja, zielarstwo, łucznictwo, alchemia,
  • okazję do spotkania i walki z potworami znanymi z wiedźmińskiego bestiariusza
  • wyszkoloną kadrę kilkudziesięciu aktorów, wcielających się w nauczycieli, potwory oraz inne postaci (znane z kart powieści oraz gry The Witcher), dostępną na miejscu przez cały czas trwania larpa
  • całkowitą wyłączność oraz dostęp do większości terenów zamku i okolic
  • wiedźmiński medalion(zabierzesz go ze sobą po zakończeniu gry)
  • niesamowitą przygodę w świecie Wiedźmina, której nie zapomnisz do końca życia!

Zobacz też: Tak miał wyglądać Duke Nukem Begins.

Brzmi to całkiem przyjemne, ale niestety też sporo kosztuje. Bilet standardowy wyceniono na 2250 złotych, a jeżeli chcemy pokój jednoosobowy z łazienką to do ceny należy doliczyć jeszcze 250 złotych. Fanów książek i gier zapewne nie trzeba będzie zachęcać do wzięcia udziału w imprezach.

Źródło: Twitter / The Witcher School

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy