budowlane powerbanki

Budowlane powerbanki zastąpią spalinowe generatory? To dobry pomysł

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

Firma Budimex rozpoczęła współpracę z niemiecko-fińskim start-up’em Instagrid GmbH, który produkuje budowlane powerbanki. Przenośne baterie do zasilania sprzętu budowlanego mogą zastąpić spalinowe generatory prądu. Taka zmiana to korzyść dla środowiska.

Czym charakteryzują się budowlane powerbanki?

Przenośne baterie Instagrid mogą służyć do zasilania takiego sprzętu budowlanego, jak wiertarki i spawarki. Powerbanki są wodoodporne i mogą działać w zakresie temperatur od -20 do 45°C. Urządzenia te posiadają bardzo istotną zaletę: nie produkują spalin. W porównaniu do spalinowych generatorów oznaczają więc krok ku ekologii, a w dodatku ułatwiają pracę w pomieszczeniach ze słabą wentylacją. Budowlane powerbanki nie powodują również hałasu oraz drgań.

Według producenta przenośnych baterii regularne korzystanie z nich przez trzy lata obniży koszt zasilania o 35%, zaoszczędzi 250 godzin potrzebnych do obsługi sprzętu i zapobiegnie dostaniu się do atmosfery trzech ton dwutlenku węgla. Budowlany powerbank o parametrach 230V / 3,6 KW zapewnia do 2 kWh energii w ciągu dnia pracy, waży niecałe 15 kg i jest bardzo prosty w obsłudze. Czas potrzebny do pełnego naładowania wynosi trzy godziny. Baterie Instagrid posiadają nadajnik GPS, umożliwiający łatwą lokalizację urządzenia, system zdalnego monitorowania jego stanu, a także zdalną blokadę, którą można włączyć w przypadku kradzieży.

Czytaj także: Wpadka łazika Perseverance — nie udało mu się pobrać próbki gruntu z Marsa

W lipcu Budimex pozyskał cztery budowlane powerbanki. Obecnie są one w Oddziale Usług Sprzętowych w Pruszkowie. Do wiosny przyszłego roku potrwają ich testy. Jeśli zakończą się pomyślnie, sprzęt trafi również do innych dywizji firmy.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy