TikTok banuje Trumpa

Ciężko w to uwierzyć, ale ta aplikacja pokonała Facebooka! Nastała nowa era?

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Chyba każdy posiadacz smartfona kiedyś słyszał o Facebooku. Jeszcze do niedawna była to najpopularniejsza aplikacja społecznościowa na świecie, ale w 2020 roku pierwsze miejsce obejmował kto inny. Choć może się to wydawać niewiarygodne, to tak – Facebook – najgłośniejszy serwis społecznościowy na świecie, rzeczywiście ustąpił miejsca konkurencji. Na wyżyny wspiął się chiński TikTok. Mark Zuckerberg z pewnością nie jest zadowolony.

TikTok najczęściej pobieraną aplikacją społecznościową na świecie

TikTok popularność

Na rynku istnieje naprawdę wiele aplikacji społecznościowych, ale tylko nieliczne można uznać za naprawdę popularne. A skoro o popularności mowa, to według globalnej analizy przygotowanej przez Nikkei Asia, TikTok prześcignął Facebooka, Instagrama, WhatsAppa i inne aplikacje społecznościowe, stając się najczęściej pobieraną aplikacją społecznościową na świecie. Dane dotyczą ubiegłego roku, ale wiele wskazuje na to, że w 2021 TikTok również uplasuje się na pozycji lidera.

Zobacz także: Super Mario Bros z kolejnym rekordem cenowym – jest też nowa forma inwestycji

TikTok sporo zyskał na pandemii koronawirusa. Dla osób, które większość czasu przebywały w domu, aplikacja okazała się dobrym sposobem na zabicie wolnego czasu; krótkie i często zabawne filmiki potrafią przyciągać użytkowników na długie godziny. Mimo że wiele osób poddaje wątpliwości bezpieczeństwo danych „TikTokerów”, to cały ten szum wokół aplikacji wydaje się nie mieć wpływu na jej niezaprzeczalne wzrosty. Format oferowany przez TikToka zdecydowanie chwycił i nic nie wskazuje, by w najbliższym czasie coś miało się w tej kwestii zmienić. Facebook, Twitter, Instagram czy inni najbliżsi konkurenci TikToka mają się czego obawiać; chińska aplikacja wydaje się dopiero rozkręcać. Przyszłość rynku „społecznościówek” zapowiada się ciekawie.

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy