Wózek inwalidzki od Xiaomi

Xiaomi nie chce dłużej kontynuować bezsensowego sporu sądowego – firma woli się dogadać

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi i InterDigital zawarły niedawno globalną umowę licencyjną. Posunięcie marki pozwala jej rozwiązać spory prawne pomiędzy obiema firmami dotyczące wykorzystania przez Xiaomi patentów InterDigital, które obejmują różne technologie mobilne.

Xiaomi kończy spór sądowy z InterDigital

Xiaomi kończy spór sądowy z InterDigital

Według raportu RCRWireless chiński gigant technologiczny zawarł globalną umowę licencyjną z InterDigital, aby rozwiązać spór sądowy, w który zaangażowane były obie firmy. Ten pozew został złożony w Chinach i Indiach w sprawie różnych aspektów wykorzystania technologii InterDigital i stawek licencyjnych dotyczących standardowych istotnych patentów (SEP). Na mocy nowego porozumienia obie firmy zgodziły się na oddalenie wszystkich toczących się sporów prawnych. Ponadto, umowy licencyjne obejmują SEP firmy InterDigital dla 3G, 4G, i 5G komórkowych, a także Wi Fi i High Efficiency Video Coding (HEVC).

Zobacz też: Wpadki, sondy uliczne i nie tylko — tak wygląda mapa klasyków polskiego internetu

Paul Lin, wiceprezes Xiaomi ds. globalnego rozwoju biznesu i strategii IP stwierdził:

Xiaomi stale inwestuje w badania nad standardami, aby stać się liderem w dziedzinie standardowych technologii na świecie. W ciągu ostatniego roku, zespoły Xiaomi i InterDigital ciężko pracowały, aby zrozumieć wzajemne potrzeby i pilnie dążyć do zmniejszenia luk. Cieszę się, że teraz, gdy wszystkie spory zostały rozwiązane pomiędzy obiema stronami, Xiaomi może pozostać skoncentrowane na wprowadzaniu innowacyjnych produktów na rynek.

Podobne deklaracje padły także z drugiej strony. Dyrektor ds. licencji w firmie InterDigital, Eeva Hakoranta, powiedziała:

Firma jest bardzo zadowolona z zawarcia tej umowy z Xiaomi, które uznaje nasze długoterminowe inwestycje w badania i innowacje w zakresie technologii opartych na standardach oraz siłę i szerokość naszego portfolio patentów w kilku kluczowych technologiach.

Źródło: Gizmochina, RCRWireless

Sprawdź najnowsze wpisy